100 milyar anlık mesaj alan uygulama WhasApp.

Günümüzde sosyal medya ve telefon kullanımı oldukça artmış durumda, telefon üzerinden en çok kullanılan uygulama ise WhatsApp, Facebook SEO Mark Zuckerberg’in yapmış olduğu açıklamaya göre WhatsApp uygulaması üzerinden günde 100 milyar mesaj gönderildiğini ve kayıtlı kullanıcı sayısının 2 milyarı aştığını açıkladı. WhatsApp 10 yıllık geçmişine rağmen halen en popüler mesajlaşma aracı olarak gösteriliyor. Sürekli kendini güncelleyen ve farklı yenilikleri beraberinde getiren bu uygulama halen çok popüler.

Olağan mali genel kurulunda söz alan Mark Zuckerberg, WhatsApp uygulamasının diğer rakiplerine nazaran hala en çok kullanıcıya sahip ve en aktif kullanılan uygulama olduğunu açıkladı.

Diğer uygulamalara göz atacak olur isek, Facebook Messenger, WeChat, iMessage, Telegram, Bib gibi uygulamaları kendi aralarında kıyaslayacak olursak WeChat uygulamasının kullanıcı satısı 1 milyara yaklaşmış durumda.

WhatsApp eski SEO ‘su Jan Koum 2014 yılında günde 50 milyar mesaj gelirken 500 milyon kullanıcısı olduğunu belirtmişti. Fakat şu an için bir kullanıcı düşüşü yaşansa da WhatsApp halen en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında bir numara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir