2021 İlk Yarısında Mobil Oyunlara Harcanan Para Şok Edici Seviyelerde!

[ad_1]

2021-ilk-yarisinda-mobil-oyunlara-harcanan-para-sok-edici-seviyelerde

2021 İlk Yarısında Mobil Oyunlara Harcanan Para Şok Edici Seviyelerde! Tüketiciler küresel olarak 2021 yılının ilk yarısında mobil oyunlara toplam olarak 10 milyar dolar harcama yaptı. Gün geçtikçe daha fazla tüketiciye hitap eden mobil oyun sektörü, uçsuz bucaksız bir para harcama kanalına dönüşüyor. Bu durum devam ettikçe de oyun sektöründeki büyüme yavaşlamıyor, aksine tam hızda devam ediyor. Tüketicilerin göstermiş olduğu bu ilgi, çeşitli mobil oyunlara yapılan harcamaların artmasına da sebep olduğu da açıklanan veriler arasında yer alıyor.

2021-ilk-yarisinda-mobil-oyunlara-harcanan-para-sok-edici-seviyelerde-1Finbold tarafından gerçekleştirilen hesaplamalar sonucunda elde edilen verilere göre, tüketiciler 2021 yılının ilk yarısında mobil oyunlar için toplamda 10,32 milyar dolar harcadı. Bu rakam, toplam harcamanın 8,33 milyar dolar olduğu 2020 yılının aynı dönemine göre %23,88’lik bir büyüme olduğunu gösteriyor. 2021 yılının ilk altı ayında tüketiciler Şubat ayı içinde 1,75 milyar dolardan daha fazla harcadı. Buna karşılık olarak da Ocak ayı en düşük harcamayı 1,7 milyar dolar ile kaybetti.

Pandemi mobil oyun sektörünü nasıl etkiledi?

Geçen yıl boyunca COVID-19 salgını, karantinada kalan insanlar için eğlence sunan mobil oyunlara olan talebi hızla artırdı. Fakat artan bu tüketici harcamaları, dönemsel olmayıp yavaşlama belirtisi göstermedi ve aynı yerini korudu. Özellikle, Ağustos 2020 itibari ile araştırma, küresel nüfusun %35’lik oranından fazlasının oyunculardan oluştuğunu gösterdi. Bu oyuncu sayısı, pandemi sürecinde de sektör üzerindeki etkisini vurgulayan sağlık krizinin zirvesinde kaydedildi. Mobil oyun sektörü ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.

 

 [ad_2]

Haber Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir