1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. 2021 yılının en iyi telefonları belli oldu – Teknoloji Haberleri

2021 yılının en iyi telefonları belli oldu – Teknoloji Haberleri

605d805e55428123b09aea74.jpg

Geçen yılın son aylarında piyasaya sürülen iPhone 12 serisi farklı özellikleri ve sunduklarıyla dikkat çekmeyi başarmıştı. Bu serisinin en küçük üyesi iPhone 12 Mini istenen başarıyı yakalayamasa da yeni ConsumerReports raporuna göre 2021 yılında en çok beğenilen telefon iPhone 12 Pro Max oldu. Yüksek konfigürasyonuyla kullanıcıların sevdiği telefon, yüksek fiyatına rağmen en çok beğenilen iPhone 12 modeli olmayı başardı. 

2021 YILININ EN İYİ TELEFONLARINDAN BİRİSİ İPHONE 12 PRO MAX OLDU

Huawei tarafından yeni gelecek P50 serisinin de en iyi telefonlar arasında yer alabileceğini söylemek mümkünken, Xiaomi’nin yeni Mi 11 serisi de bu mihvalde dikkat çeken kamera özellikleriyle kullanıcıları etkiliyor. Samsung’un yeni amiral gemisi S21 de tasarım/ özellikleriyle etkilemeyi başardı. 

2021 yılının en iyi telefonları belli oldu

Apple’ın şu an için en pahalı telefonu olan iPhone 12 Pro Max, 6.7 inçlik bir ekran boyutuyla OLED ekranla bizleri karşılıyor. Bir akıllı telefonda yer alan en iyi işlemci iddiasıyla Apple’ın pazarladığı A14 bionic işlemcisine ek olarak bu serisinde şirket nihayet 5G desteğini sunmaya başladı.

Megapiksel değeri değişmese de sensör boyutunda değişiklik yapan Apple, fotoğraf ve video konusunda kullanıcıların gönlünü fethetmiş olacak ki en olumlu incelemelere o sahne oldu. 

2021 yılının en iyi telefonları belli oldu

Listenin diğer üyeleri arasında ise kamerasıyla oldukça iddialı olan OnePlus Nord N10 5G ve Samsung Galaxy Note 20 5G bulunuyor. En iyi iPhone modeli iPhone 12 Pro Max olmasına rağmen, en iyi Android telefon Samsung Galaxy Note 20 5G oluyor. En bütçe dostu ve fiyat/performans telefonu ise OnePlus Nord N10 5G oluyor. 

Bir diğer değerlendirme pil ömrü oluyor. Pil ömründe ise yine karşımıza OnePlus Nord serisi çıkıyor. N100 modeli pil ömrü konusunda en iyi telefon olmayı hak ediyor. 

Belirtmekte fayda var ki hazırlanan bu listede çeşitli derecelendirme ve inceleme raporları değerlendirmeye alınıyor. Buna ek olarak pek çok değerlendirmenin dahil edilerek hazırlandığı listede Apple’dan yalnızca iPhone 12 Pro Max değil, 2019 yılında tanıtılan iPhone 11 başta olmak üzere başka iPhone’lar da bulunuyor. 

 Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap