1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Akıllı Saat Nasıl Kullanılır? Akıllı Saatler Telefonla Nasıl Eşleştirilir? – Teknoloji Haberleri

Akıllı Saat Nasıl Kullanılır? Akıllı Saatler Telefonla Nasıl Eşleştirilir? – Teknoloji Haberleri

60c0ab6755428539b049e962.jpg

Akıllı saatlerin, akıllı telefonlar ile eşleştirilmesinin pek çok faydası vardır. Araba sürerken ve ya herhangi bir iş ile uğraşırken kolaylık sağlamaktadır. Bu saatler sayesinde telefon yanınızda olmasa dahi arama yapabilir ve ya istediğiniz kişiye mesaj gönderebilirsiniz.

Akıllı Saatler Nasıl Kullanılır?

Akıllı saatler oldukça yakın bir tarihte geliştirilmeye başlamıştır. Bu saatler akıllı telefonlar ile entegre edilerek kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Günümüzde pek çok akıllı saat klasik saat modelleri ile benzerlik göstermiştir.

Akıllı saatler, normal saatlerden çok daha kullanışlıdır. Ancak bazı konularda bu saatlerin özenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Akıllı saatlerin pek çok suya ve toza dayanıklı bir şekilde üretilmektedir. Ancak akan suda basınç olduğunun unutulmaması gerekmektedir.

Akıllı saatler farklı kordon modelleri ile üretilmektedir. Böylece kordon kısmını değiştirerek tarzınıza uyumlu hale getirmeniz mümkündür. Pil patlaması gibi istenmeyen bir durumla karşılaşmamak adına bu saatlerin markanın önerdiği şarj cihazları ile kullanılması gerekmektedir.

Akıllı Saatler Telefonla Nasıl Eşleştirilir?

Akıllı saatleri telefonla eşleştirmek için öncelikle telefonun Bletooth’unu açmak gerekmektedir. Telefonu görünür yaptıktan sonra akıllı saat açılır. Saat ve telefonun bulunduğu eşleştirme ekranı belirinceye kadar beklenir sonrasında saatin güç düğmesine basılır. Buradan eşleştirme işlemi yapılmış olur.

 Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap