1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Alışverişlerin teslimatında robotlar kullanılmaya başlandı! – Teknoloji Haberleri

Alışverişlerin teslimatında robotlar kullanılmaya başlandı! – Teknoloji Haberleri

607457005542801ff8eebe9f.jpg

Reuters’ta yer alan bir habere göre eve teslimattaki talep artışına çözüm olması adına Singapur merkezli bir teknoloji şirketi, şehir sakinlerine siparişlerini ulaştırmak için robotlarını kullanmaya başladı. OTSAW tarafından geliştirilen Camello adı verilen robotlar 1 yıl içinde 700 eve teslimat yapmayı başardı.

KENDİ KENDİNİ DEZENFEKTE EDEBİLİYOR

Müşteriler sütleri ve yumurtaları için teslimat noktalarından rezervasyon yapılabilir bir uygulama kullanıyor. Bu uygulama teslimat noktalarını gösteriyor ve robotların ne kadar sürede kullanıcıya ürünü ulaştıracağını bildiriyor.

Çevrim içi olarak sipariş edilen her biri 20 kilograma kadar paket taşıyabilen bu robotlar, özel sensörlere sahip olmasının yanı sıra kamera, iki bölmeye de sahip. Hafta içi günde dört veyahut beş teslimat yapabilen bu robot kuryeler cumartesi günlerini yarım gün dinlenerek geçiriyor. Şirket ilaveten koronavirüs dönemi olduğu için robot kuryelerinin içini her yolculuktan sonra kendilerini dezenfekte etmek için ultraviyole ışıklarla donattıklarını söylüyor.

 

 

 Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap