1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Amazon ‘idrar şişesi’ konusunda flaş bir açıklama yaptı – Teknoloji Haberleri

Amazon ‘idrar şişesi’ konusunda flaş bir açıklama yaptı – Teknoloji Haberleri

60697a7a55428508cc6b1d2b.jpg

Daha önce sizler için Amazon‘a yönlendirilen iddialar hakkında bilgilendirmiştik. Konu dallanıp budaklandı ve Amazon’un itiraf etmesine kadar ilerledi. Konu hakkında açıklama yapan Amazon, konuyu tekrar alevlendiren Twitter’da siyasetçi Mark Pocan’a sert çıkışmıştı. Bunun ardından konu hakkında çalışmalara başlayan Pocan, Amazon’un olayı kabul etmesini sağlamış oldu. 

Amazon’daki işçilere verilen idrar şişeleri skandalı kabul edildi

Daha önce e-posta yazışmaları ve bazı raporlar ile gündeme gelen skandal, Amazon’un reddetmesiyle gündemdeydi. İlerleyen süreçte Amazon konuyu doğruladı ve özür diledi. Çalışanların idrarlarını şişelere yaptığını doğrulayan Amazon, haberlerini paylaştığı internet sitesinde bir özür metni yayımladı. Amazon, Twitter üzerinden yapılan paylaşımların yanlış olduğunu kabul etti.

Yapılan paylaşımda yaşananlardan dolayı üzgün olduklarını ve Pocan’a bir özür borçlu olduklarını kabul eden şirket, sözlerine; küçük sorunlara odaklanmak yerine merkezdeki sorunlara odaklandıklarını, bu birimlerde düzinelerce tuvalet olduğunu ve çalışanların istedikleri zaman tuvalete gitmekte özgür olduklarını ekledi ancak durum burada karışıyor çünkü Amazon işçileri yoğun mesai sebebiyle molaları aldıkları maaşlardan kesiliyor. Bu sebeple fazlası işçi molaya çıkmak yerine bu tuvaletlerini yapmak için bu yolu tercih ediyor. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap