Amazon Oyun Sektörüne Yatırıma Devam Edecek!

[ad_1]

amazon-oyun-sektorune-yatirima-devam-edecek

Amazon Oyun Sektörüne Yatırıma Devam Edecek! Amazon’un yeni CEO’su Andy Jassy yaptığı konuşmasında şirketin oyun sektörü yatırımlarının devam edeceğini duyurdu. Jassy Amazon’un şu ana kadar video oyun sektöründe istediği başarıyı elde edemediğini ancak hala umutlarının olduğunu belirtti.

E ticaret denilince akla ilk gelen şirketlerden olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un CEO’luk koltuğuna gelen Andy Jassy, oyun sektörü hakkında da açıklamalarda bulundu. Oyun stüdyoları konusunda umutlu olduğunun altını çizen Jassy şirketin sektör ile ilgili geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Uzun yıllardır oyun sektöründe hamle yapan Amazon 2012 yılında bir oyun geliştirme stüdyosu kurmuş Crucible oyunundan istediği dönüşü alamayınca geçtiğimiz yıl stüdyoyu dağıtma kararı almıştı.

amazon-oyun-sektorune-yatirima-devam-edecek-2

Ortadaki devasa bütçeye rağmen istenilen başarıyı yakalayamayan Amazon bu sefer The New World oyunu ile umutlu bir şekilde pazara girmeye hazırlanıyor. Ön siparişe açık olan The New Worlds dışında oyun sektörüne ciddi yatırımlar yapmaya da devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Luna adlı bulut oyun sistemini de duyuran Amazon 5,99 ABD doları aylık abonelik ücretini duyurmuştu. 50 ABD doları fiyatındaki denetleyici ile Xbox, PS4 ya da PC üzerinden erişim sağlanabilecek.

amazon-oyun-sektorune-yatirima-devam-edecek-3

Amazon Oyun Sektörüne Yatırıma Devam Edecek! Amazon’un önemli isimlerinden biri olan Jassy AWS’nin kurucularından biri. Bulut bilişim sektöründe önemli bir paya sahip olan AWS’yi kuran bir ismin Amazon CEO’luğu ve oyun sektörüne ne gibi katkılar yapacağı merak ile bekleniyor. Jeff Bezos’ta Andy Jassy’e güvenin tam olduğunu ve olağanüstü bir lider olacağını söyledi. 2021 yılı ikinci yarısında Amazon’nun oyun sektörüne etkileri gündeme gelmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Amazon ve çok daha fazlası için hubogi sayfasını takipte kalın.[ad_2]

Haber Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir