Apple Avukatı, Epic Games’in Komik Ayrıntısını Buldu

[ad_1]

Aralık 2018’deki lansmanından bu yana Epic Games Store, pek çok kişi tarafından en yakın rakibi Steam’e kıyasla daha düşük bir çevrimiçi mağaza olarak görülüyor.

Bugüne kadar Epic Games Store’da, oyuncuların satın aldıkları oyunlar hakkındaki fikirlerini doğrudan paylaşmalarına olanak tanıyan bir inceleme sistemi bulunmadığı gibi, bir alışveriş sepeti, kullanıcı forumları, sanal gerçeklik desteği veyahut sahip olunan oyunları kullanmadan görüntülemenin kolay bir yolu da bulunmamaktadır. Bununla birlikte, şirket, mağaza açıldığından beri bulut tasarrufu, mod desteği ve bir istek listesi ekledi ve gelecek için Discord tarzı bir parti sohbet sistemi planlandı.

eğlenceli-detay

Yanlış Liste, Yanlış İsimlendirme

Artık Apple ile Epic arasındaki çekişme başladığına göre, Epic’in münhasırlık anlaşmalarına harcadığı para miktarı ve Epic Games Store’un henüz karlı olmadığı gerçeği de dahil olmak üzere şirketlerin iç işleyişi hakkında birçok bilgi gün ışığına çıkıyor. Epic Games Store’un genel müdürünün çapraz sorgusu sırasında, Apple’ın avukatı birçok kişinin fark edemeyeceği başka bir habere işaret etti. Epic mağazasında en çok satan oyunların “En İyi 20” listesi aslında 25 oyun sergiliyor.

En Çok Satan 20 Oyun Listesi Hatalı

Ana Epic Games Mağazası sayfasında, üç bölüme ayrılmış bir alan vardır: Yeni Çıkanlar, En Çok Satanlar ve Çok Yakında. En Çok Satanlar bölümündeki bir düğme, potansiyel alıcıları “En Çok Satanlar” başlıklı bir sayfaya götüren “Daha Fazla Görüntüle” seçeneğine sahiptir. Bu sayfayı aşağı kaydırmak, esasen 25 oyunun listelendiğini gösterecektir. Bunun ne kadar çabuk düzeltileceği belli değil, ancak bu arada Epic’in bu gözetimi muhtemelen sosyal medyada bir alay konusu olacak.

Epic, gülünç hatalar yapan tek çevrimiçi mağaza değil. Daha geçen hafta Google, hizmetin başlamasından yaklaşık bir buçuk yıl sonra Google Stadia mağazasına bir arama çubuğu ekleyeceğini duyurduğunda komik capslerden payını aldı. Pek çok kişi, dünyada en çok kullanılan arama motorunu oluşturarak adını duyuran bir şirketin, böyle bir özelliği Stadia platformuna dahil etmeyi başından beri gözden kaçırmasını ironik buldu. Öyle olsa bile, şu an için, yeni arama çubuğu yalnızca mevcut Stadia abonelerinin oyun aramasına yöneliktir ve potansiyel alıcıların mağazanın sunduğu ürünlere göz atmasına izin vermez.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz![ad_2]

Haber Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir