1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple tedarikçisinden korkutan açıklama: 2022’ye kadar sürecek – Teknoloji Haberleri

Apple tedarikçisinden korkutan açıklama: 2022’ye kadar sürecek – Teknoloji Haberleri

606426155542870a185c1a58.jpg

Apple tedarikçisi Foxconn, hem kullanıcıları hem de teknoloji şirketlerini üzecek bir açıklamada bulundu. Bileşen eksikliklerinin ışığında bu durumun 2022 yılına kadar sürebileceği konusunda uyardı. Elektronik bileşenler için devam eden küresel tedarik problemleri devam ediyor. Apple için üretim gerçekleştiren Foxconn, etkilenen şirketlerin mağdur olduğunu söylüyor. Özellikle Apple’ın iPhone 12 serisinin tedariki ve üretiminde problem çıktığını biliyoruz. Bu sebeple telefon serisinin tanıtımı da gecikti.

SİPARİŞLER YÜZDE 10 ORANINDA GECİKİYOR

Foxconn’un CEO’su Young Liu tarafından yapılan açıklamaya göre 2022 yılına kadar bu problem devam edecek ve önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde biraz daha çözülecek diyor. Yaşanan kıtlık siparişlerin üretimini de oldukça zor hale getiriyor. Tanıtımların ertelenmesine ek olarak bir de telefonların siparişleri de gecikiyor ve kullanıcılar cihazlara ulaşamıyor.  

Liu’nun yaptığı açıklamanın devamında siparişlerin yüzde 10’u gecikecek. Bunun akabinde Foxconn, zorunlu karantina kararları ve fabrika işçilerini karantinaya aldıktan sonra geçen yıl COVID-19 salgınının zirvesinde üretimde yavaşlamalar yaşadı. Bu gecikmeler, tedarik zincirinde de kendisini gösterdi.Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap