1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple’dan yeni MacBook Pro hamlesi: M2 işlemcisi göründü! – Teknoloji Haberleri

Apple’dan yeni MacBook Pro hamlesi: M2 işlemcisi göründü! – Teknoloji Haberleri

6087f0985542833fa4fffabb.jpg

Apple‘ın M2 işlemcisi 2021 yılında seri üretime giren MacBook Pro modellerine ekleniyor. Biliyorsunuz dünyayı etkileyen bir mikroçip krizi bulunuyor. Otomobil, akıllı telefon ve bilgisayar üreticilerini başta olmak üzere pek çok sektör etkilendi. Apple’ın da etkilendiği hatta akıllı telefonların üretim ve tedariğinde problem yaşadığını biliyoruz. Hal böyleyken, 2021 yılının yeni MacBook Pro’larında ikinci nesil işlemciler kullanılacak. 

2021 YILININ İLK MACBOOK’UNDA YENİ İŞLEMCİ

Yeni ortaya çıkan bir rapora göre, Apple’ın yeni MacBook Pro üretimini 2021’in ikinci yarısına yeniden planladığı görülüyor. Daha önceki benzer iddiaları destekleyen bu roparda aynı zaman ‘M2’ işlemcisine de vurgu yapılıyor. M2 işlemcisi nisan ayının başlarında seri üretime girdi. Nikkei Asia tarafından sızdırılan raporda aynı zamanda yeni işlemcili MacBook Pro’ların satışlarına temmuz ayında başlanacağı vurgulanıyor. 

Öte yandan yeni işlemcinin ilk etaptaMacBook Pro’da kullanılması amaçlanıyor. Bununla birlikte, M1 işlemcide olduğu gibi, Apple’ın daha sonra onu daha fazla ürün yelpazesinde kullanması bekleniyor.

 Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap