1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple’ın AirTag cihazına Oppo’dan rakip geldi – Teknoloji Haberleri

Apple’ın AirTag cihazına Oppo’dan rakip geldi – Teknoloji Haberleri

60817e9755427f209c1dfd34.jpg

Apple cihazı ‘kaybetme alışkanlığınız kayboluyor’ olarak tanıtmış ve piyasada yer alan diğer markalara alternatif oluşturmuştu. Samsung imzalı Galaxy SmartTag de bulunuyor ve Android taraftan Oppo da bu yarışa katılıyor. 

Oppo’nun da olası Smart Tag cihazı ortaya çıkarıldı. Akıllı kayıp eşyaları bulma cihazları popülerliğini artırırken farklı markalar da yeni ürünlerini piyasaya sürmeye devam ediyor. Yapılan bir sızıntı ile ortaya çıkan Oppo’nun cihazı, yuvarlak bir tasarımla bizleri karşılıyor. 

Appleın AirTag cihazına Oppodan rakip geldi

Şirketin kablosuz kulaklıklarının şarj kutularında tercih eden yuvarlak tasarımına gönderme yapan cihazın tasarımı, eğer böyle bir Smart Tag varsa böyle görünebileceğini gözler önüne seriyor. 

Cihazın şarjı ise USB-C portu üzerinden sağlanıyor ve üzerinde yazdığı kadarıyla UWB yani Ultra Geniş Bant teknolojisine sahip olan takip aksesuarı, hassas konum belirleme işlemlerinde kullanılabilecek. Henüz cihaz için bir onay gelmemiş olsa da yine de böyle bir aksesuarın geliştirilmesi de oldukça yüksek bir ihtimal. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap