1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple’ın kurucu ortağı Wozniak, YouTube’a açtığı davayı kaybetti – Teknoloji Haberleri

Apple’ın kurucu ortağı Wozniak, YouTube’a açtığı davayı kaybetti – Teknoloji Haberleri

60b884b25542812ea85cb52a.jpg

Wozniak davada, YouTube’un dolandırıcılık içeren videoları silmediğini, aynı zamanda videolara reklamların eklenmesini sağlayarak kullanıcı trafiğine teşvik ettiğini söylüyor. Ülkenin yasasında yer alan ilgili maddeye göre davasını açtığını belirten kurucu ortak, YouTube’un dolandırıcılığa “önemli katkı” yaptığını aktardı.

BILL GATES VE ELON MUSK DA BENZER ŞEKİLDE KULLANILIYOR

Yüksek Mahkeme yargıcı, Wozniak’a şikayetini düzeltmesi için 30 gün daha verdi. Bu kapsamda davanın devam edebileceği de ortaya çıkıyor. Hatırlatmak gerekirse dava 2020 yılının temmuz ayında başladı.

İddia dilekçesinde ise şunlar yazıyor: “YouTube’da sürekli olarak dolandırıcılık videoları ve tanıtım faaliyetleri var. Bu videolar, davacı Wozniak’ın fotoğraflarını ve videolarını sahtekarlık için kullanarak itibarına onarılamaz bir zarar verdi ve birçok YouTube kullanıcısı da kandırıldı. YouTube’un bu Bitcoin dolandırıcılığını sona erdirmek için zamanında harekete geçmesi için defalarca uyarılmasına rağmen bunu her zaman erteledi veyahut reddetti.”

Wozniak’ın avukatları iddianamede, dolandırıcılığın Microsoft kurucu ortağı Bill Gates ve Tesla CEO’su Elon Musk da dahil olmak üzere diğer teknoloji ünlülerinin isimlerini ve resimlerini de kullandığını söylüyor.Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap