Argüman: Türknet’in Yeni Fiyatı 169,90 Değil, 179,90 TL Olacak

Türkiye’nin en büyük internet sağlayıcıları arasına giren ve Speedtest’e göre Türkiye’de en hızlı internet sunan TurkNet, geçtiğimiz gün abonelerini üzen bir açıklama yapmıştı. Şirket, Türk Telekom’un port altyapılarına yaptığı %67’lik zammın ardından internet abonelik ücretini 139,90 TL’den 169,90 TL’ye çıkardığını duyurmuştu.

Yeni fiyatın 1 Ağustos itibarıyla geçerli olacağı bilinirken, bugün TurkNet kullanıcılarına yeni bir mesaj gönderildi. TurkNet tarafından gönderilen mesajda ‘Düzeltme’ ibaresi yer aldı ve zamlı fiyat güncellendi. Türknet’ten geldiği iddia edilen mesaja göre yeni abonelik ücreti 169,90 TL değil, 179,90 TL olacak.

TurkNet tarafından gönderildiği iddia edilen mesaj:

Yeni fiyatı doğrulayamadık:

Bazı kullanıcılar internet abonelik ücretinin 179,90 TL’ye çıktığına dair mesaj aldığını aktarırken, bu paylaşımlar üzerine TurkNet’in müşteri hizmetleri ile iletişime geçtik. Müşteri temsilcisi, internet ücretinin 169,90 TL olduğu bilgisini paylaştı.

Öte yandan TurkNet’in resmi Destek Twitter hesabından yapılan paylaşımdaysa yeni fiyat mesajı hakkında bir bilgi sunmadı:

Sosyal medyadaki güncelleme mesajı haberinin altında bir kullanıcıya yanıt veren TurkNet, fiyatların 179,90 TL olacağı iddiasını yalanlamdı. Öte yandan Ekşi Sözlük’te bazı kullanıcılar, aradaki 10 TL’lik farkın telefon ücreti olduğunu öne sürdü. Türknet’ten konuyla ilgili yeni bir bilgi gelmesi halinde sizlere aktaracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir