Arvis Games, Re Pie Portföy’den 4,2 milyon TL Yatırım Aldı

[ad_1]

hubogi-arvis-games-re-pie-portfoyden-42-milyon-tl-yatirim-aldi

Arvis Games, Re Pie Portföy’den 4,2 milyon TL Yatırım Aldı! Yatırım yaptığı iş modellerini teknoloji ve yenilik odaklı alanlardan seçen Re Pie Portföy, büyüme potansiyeli taşıyan girişimlere yatırımlarını sürdürüyor. Bu nedenle kurduğu Birinci Karma Teknoloji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile PC, mobil ve kutu oyunları üretmek üzere kurulan Arvis Games’e 4,2 milyon TL yatırım yaptı.

Arvis Games’e büyük yatırım

2019 yılında Atakan Cankorur, Simon Karataş ve Tuna Pamir tarafından Kanada ve İstanbul merkezli olarak kurulan Arvis Games oyun dünyasına iddialı bir giriş yaptı. Şirket tarafından geliştirilen “Board Royale” isimli kutu oyunu 2019 yılında online yatırım sitesi Kickstarter üzerinden 200 bin dolar gelir elde etti. Board Royale’in başarılı olması ile ek paket üretimi için kolları sıvayan Arvis Games, yine Kickstarter üzerinden 250 bin dolar fon topladı.

arvis-games-re-pie-portfoyden-42-milyon-tl-yatirim-aldi-1

Re-Pie Portföy hacmi 3,6 milyar TL’ye ulaştı

Re Pie Portföy’den aldıkları 4,2 milyon TL yatırım ile hız hazanan Arvis Games’in kurucu ortağı ve CMO’su Simon Karataş, daha güçlü oyunlar çıkarmak için çalıştıklarını paylaştı. Fintech, oyun, nesnelerin interneti (IoT), sağlık ve enerji verimliliği teknolojileri gibi farklı alanlarda daha birçok yatırım yapmayı hedefleyen Re-Pie Portföy Yönetimi’nin toplam portföy hacmi ise 3,6 milyar TL’ye ulaştı.[ad_2]

Haber Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir