1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Battlefield Mobil Oyunu Gelecek Yıl İçin Geliştiriliyor

Battlefield Mobil Oyunu Gelecek Yıl İçin Geliştiriliyor

battlefield-1-premium-edition.jpg
battlefield-1-premium-edition

Battlefield Mobil Oyunu Gelecek Yıl İçin Geliştiriliyor! EA önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan mobil oyunlar için ayrı bir giriş yaptığını doğruladı.

Battlefield’in son birkaç aydır ana tartışma konusu, serinin bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen, Battlefield 6 olarak anılan bir sonraki oyunu oldu. Çok sayıda söylenti ve sızıntı vardı. Hala resmi bir açıklama olmasa da, EA bir sürpriz yaparak mobil oyun üretme yoluna girdiğini söyledi ve nihayet (mobil için olan oyun hakkında) bazı ayrıntılar paylaştı.

Mobil Oyun 2022’de Çıkıyor

Ana oyunda olduğu gibi, Battlefield mobil başlığıyla ilgili ayrıntılar inanılmaz derecede az, ancak Battlefield geliştiricisi DICE’ın genel müdürü Oscar Gabrielson birkaç şey paylaştı. İlk olarak, oyunun 2022’de yayınlanması planlanıyor. İkinci olarak, DICE, mobil için FPS oyunu yapma konusunda önceden deneyime sahip bir stüdyo olan Industrial Toys ile birlikte üzerinde çalışıyor.

Battlefield-mobil-oyun

Geçmişe bakıldığında, Battlefield’ın bir mobil giriş alması o kadar da şaşırtıcı değil. Mobil oyunlar giderek daha popüler hale geldi aynı zamanda Battlefield’ın en büyük rakibi Call of Duty, şu anda Call of Duty Mobile adında çok başarılı bir mobil oyuna sahip. Konsol muadilleri Warzone ve Black Ops Cold War kadar üretken olmasa da, hala oldukça büyük bir oyuncu tabanına sahip ve Activision için karlı artık kendi espor sahnesi bile var.

Mobil dışında ki oyun için EA’nın son güncellemesi, oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X / S konsollarına (daha önce söylendiği gibi) özel olacağını doğruluyor ve görünüşe göre çok oyunculu olacak aynı Warzone gibi bir deneyim yaşayabiliriz.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!

Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap