1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Boston Dynamics’ten yeni bir robot geldi: Stretch – Teknoloji Haberleri

Boston Dynamics’ten yeni bir robot geldi: Stretch – Teknoloji Haberleri

6062eaf55542841d4883545b.jpg

Boston Dynamics robotları pek çok alanda kullanılıyor. Atlas ve Spot başta olmak üzere pek çok robot tasarımı bulunan şirket daha çok yük kaldıran ve ağır işlerde insanlara yardımcı olacak tasarımlar geliştiriyor. Haliyle bu çözümlerden birisi olarak tanıtılan yeni robot Stretch, çok daha güçlü bir yapı üzerine inşa ediliyor. 

BOSTON DYNAMİCS STRETCH 

Bu yeni robot tasarımı ve mekanik düzeneği sayesinde saatte 800 kutunun yerini değiştirebiliyor. Robot lojistik alanındaki tırlara yük doldurma ve boşaltma için geliştirildi. 

Robotta aynı zamanda geliştirilmiş vantuz sistemleri bulunuyor ve buna ek olarak öte yandan tekerleği, kameraları ve diğer sensörleri olan bir “algılama sistemini” içeriyor. Tek seferde yaklaşık 23 kilogramlık yükleri taşıyabilen Stretch, hareket kabiliyeti olan platformlar üzerinde kutuları taşıyor ancak ilerleyen günlerde Spot gibi bacaklara da sahip olabilir deniyor. 

Boston Dynamicsten yeni bir robot geldi: Stretch

Boston Dynamics’in iş geliştirme başkan yardımcısı Michael Perry, “Stretch”, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerden gelen taleplere dayanarak şirketin oluşturduğu tek bir görev için ilk robot olduğunu söylüyor.Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap