E-Devlet 2022 Bilgilerinin Sızdırıldığı Söyleniyor

Bir son dakika gelişmesine göre Türkiye vatandaşlarının birçok bürokratik süreci atlatarak devletle olan işlerini halledebildikleri E-Devlet sisteminin 2022 verileri sızdırıldı. Geçtiğimiz günlerde sizlere en az 15.000 kişinin E-Devlet giriş bilgilerinin sızdırıldığını paylaşmıştık.

Bu seferki veri sızması çok daha ciddi görünüyor. Bugün, yani 12 Nisan 2022 tarihinde teknolojiye dair bilgilendirici videolarıyla tanınan Mesut Çevik, Twitter hesabında saat 20:40’ta bir paylaşım yaptı. Mesut Çevik’in Twitter gönderisinde şu sözler yer alıyor:

“Kimlik fotoğraflarına ve güncel adreslere kadar her şey var.”

Mesut Çevik’in bu paylaşımının ardından aşağısında gelen cevaplar ise işin biraz daha korkunç bir boyutta olabileceğini gösteriyor. Teknoloji videolarıyla ünlü bir diğer isim olan Ekin Kollama’nın verdiği yanıta göre birçok ünlünün şahsi telefon numarası sosyal medyada veya WhatsApp gruplarında geziyor.

Hatta Ekin Kollama’nın bu gönderisinin altında ‘Röportaj Adam’ olarak bilinen Mahsun Karaca da bir yanıt attı. Bu da bir nevi numaraların etrafta paylaşıldığını ve numaraların gerçekten ünlülere ait olduğunu kanıtlıyor diyebiliriz.

Bizim henüz fark edemediğimiz ancak sizin bildiğiniz bir sızıntı var mı? Yorumlarınızı bizlerle aşağıdaki yorumlar kısmından paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir