1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Elon Musk’ın Twitter paylaşımları başına iş açtı – Teknoloji Haberleri

Elon Musk’ın Twitter paylaşımları başına iş açtı – Teknoloji Haberleri

60b73e4b554280275072f515.jpg

Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin sahibi olan Elon Musk, Twitter üzerinden bitcoin ve kripto paralar hakkında paylaşımlarda bulunuyor. Özellikle Dogecoin paylaşımlarıyla değerini artıran Musk, aslında bu paylaşımlarıyla yaptığı bir anlaşmayı ihlal ediyor. 

Wall Street Journal tarafından hazırlanan haberde Elon Musk‘ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu(SEC) ile yaptığı anlaşmayı iki kez ihlal ettiği ortaya çıkarılıyor. 

2018 YILINDA YAPILAN ANLAŞMAYA DAYANIYOR

Çılgın olarak adlandırılan  Elon Musk’ın 2019 ve 2020’de yaptığı bazı Twitter paylaşımlarının SEC ile Tesla arasında yapılan anlaşma gereği Musk’ın, Twitter paylaşımlarının Tesla’nın avukatları tarafından kontrol edilmesi ve ya onaylaması gerektiği ve herhangi bir spekülasyona sebebiyet vermemesi gerekiyor.

Musk’ın yaptığı paylaşımları tekrar paylaşan Tesla, bu sebeple yapılan anlaşmayı ihlal ediyor. 2018 yılında yapılan bir anlaşma ile Tasla’nın Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarını denetlemesi gerekiyordu. Hatta o sıralar Musk ve Tesla, 20 milyon dolar ceza ödemiş ve paylaşımların denetlenmesine karşı çıkmayacağı konusunda söz vermişti. Ancak bu söz tutulmamış gibi görünüyor çünkü yapılan Twitter paylaşımları ile ortaya çıktığı kadarıyla Musk’ın ve Tesla’nın anlaşmayı bozduğu görülüyor. WSJ da tam bu noktada ulaştığı belgeleri yayımlıyor.Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap