Facebook, Görüntülü Profil Fotoğrafını Kaldırıyor

Facebook her ne kadar artık en popüler sosyal medya platformu olmasa da kendisinin de bünyesinde bulunduğu Meta şirketi, tüm büyük sosyal medyalara sahip. Tabii insanların birçoğu artık Facebook’a gelen yenilikleri merak etmiyor ancak kaldırılacak olan öyle bir özellik var ki görünce ‘Bu zaten neden vardı ki?’ dedirtiyor.

Bundan tam 7 yıl önce Facebook’a gelen ve sadece birkaç ay sosyal medya kullanıcılarının gündeminde kalmayı başarabilen videolu profil fotoğrafları özelliği, Facebook’tan kaldırılıyor. Aslında zaten geçtiğimiz sene itibariyle yeni videolu profil fotoğrafı koyma özelliği kaldırılmıştı. Şimdi ise tamamen platformdan siliniyor.

Videolu profil fotoğrafları 7 Şubat’ta kalkıyor

2015 yılında Facebook kullanıcılarının hayatına giren bu özellik, önümüzdeki Şubat ayında kaldırılıyor. 7 Şubat’a kadar videolu profil fotoğraflarını değiştirmeyen kullanıcıların ise sadece o videonun ön izlemesini profil fotoğrafı olarak kullanabilecekler. Şirket tam olarak özelliğin kaldırılmasının arkasındaki sebebe dair bir açıklama yapmadı ancak biraz bariz: Kullanılmıyor ki.

Facebook, bu özelliği çok büyük umutlarla getirmişti zira Facebook kullanmayı eğlenceli hale getireceği düşünülüyordu ancak 7 yıl boyunca yüzüne bile bakan olmadı. Siz de bu özelliği ilk defa duyup ‘Bu zaten neden vardı ki?’ dediniz mi? Yoksa bu özelliği biliyordunuz ve kaldırılmasına üzüldünüz mü? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi lütfen unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir