1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’ten şaşırtan hamle: Signal kullanıyor! – Teknoloji Haberleri

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’ten şaşırtan hamle: Signal kullanıyor! – Teknoloji Haberleri

606c7186adcdeb1a9ca6335b.jpg

Facebook’un 533 milyon kullanıcısının bilgileri bir hacker platformunda çevrim içi yayımlandı. Büyük etki yaratan bu haber ardından milyonlarca kişiye şifresini değiştirme uyarısı yapılmıştı. Yalnızca e-posta ve isim soyisim bilgileri değil, şifreler, ödeme bilgileri gibi detaylar da sızdırılmıştı. Hal böyleyken arasında Mark Zuckerberg’in bilgilerinin sızdırıldığı ortaya çıktı. Bu kapsamda Zuckerberg, mesajlaşma uygulaması olarak sahibi olduğu WhatsApp’ı değil Signal uygulamasını kullanıyor. 

WHATSAPP DEĞİL SİGNAL KULLANIYOR

Zuckerberg’in bilgilerinin sızdırıldığını söyleyen güvenlik uzmanı Dave Walker, ulaştığı bilgiler ışığında ünlü CEO’nun telefon numarasına ulaştığını Twitter üzerinden bildirdi. Bu sayede hani mesajlaşma uygulamasını kullandığına ulaşan Walker, Twitter’dan konu hakkında bazı detaylar paylaştı. 

Güvenlik hakkında sorunlar yaşayan ve kullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşacağını bildiren bir sözleşme sunan WhatsApp kullanıcıların tepkisiyle karşılaşmıştı. WhatsApp kullanması beklenen Mark Zuckerberg’in Signal tarafında kaydının çıkması ise oldukça şaşırttı. fakat şirket ‘en güvenli mobil mesajlaşma uygulaması’ olarak kendisini lanse ediyor.

Facebook kurucusu Mark Zuckerbergten şaşırtan hamle: Signal kullanıyor

 

Signal ise söz konusu mesajlaşma uygulamaları arasında en güvenilir olanlardan. Elon Musk gibi tanınmış isimlerin de aktif kullandığı Signal, WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesinin ardından milyonlarca yeni kullanıcıya kavuşmuştu. 

Mark Zuckerberg’in Signal kullanması elbette WhatsApp kullanmadığı anlamına gelmiyor ancak yine de kısa süre içinde bu konu sosyal medyanın diline dolandı. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap