1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google, Chrome için ‘yanlışlıkla kapatılan sekmelere odaklanıyor – Teknoloji Haberleri

Google, Chrome için ‘yanlışlıkla kapatılan sekmelere odaklanıyor – Teknoloji Haberleri

607c18dd5542802e740c07ba.jpg

Onlarca sekme açık bir şekilde Google Chrome kullananlar yanlışlıkla tüm sekmeleri kapatabiliyor. Haliyle bunun için bir çözüme odaklanan Google, ‘yeni kapatılan sekmeler’ bölümünü tanıtıyor. 

Artık yanlışlıkla kapatılan sekmelerinizi rahatça geri yükleyebileceksiniz ve ne kadar zaman önce yanlışlıkla kapanmış olursa olsun, tam olarak aradığınızı bulabilirsiniz. Normalde de yanlışlıkla kapatılan sekmeler ‘geri döndürülsün mü?’ diye sorularak geri döndürülebiliyordu. Ancak artık hangi sayfaların kapandığı da rahatlıkla görülebilecek. 

KAPATILAN SEKMELER KISAYOL TUŞLARIYLA AÇILACAK

Google Chrome’un Canary sürümünde ilk olarak kullanıma sunulan bu özellik, en son kapatılan sekmeleri 5 ila 10 arasında listeleyerek gösterecek. Kapatılan sekmelere tekrar ulaşmak için ‘kapatılan sekmeleri geri yükle’ seçeneğine tıklanması gerekiyor.

Google, Chrome için yanlışlıkla kapatılan sekmelere odaklanıyor

Öte yandan Windows kullanıcıları için CTRL + Shift+ T tuşlarına basmak kapatılan sekmelerin tekrar kısa süre içinde açılmasına sağlıyor. MacBook kullanıcıları da Command+ Shift+ T tuş kombinasyonunu uygulayabilir. 

Bu yeni sekme arama özelliği, başka bir klavye kısayolunu hatırlamak veyahut dokunmatik ekrandan Chrome tarayıcısına erişmek istemeyenler için kullanışlı olacak ve bu yeni özelliğin yakında Chrome güncellemesinde tanıtılması bekleniyor. Bu özellik halihazırda Chrome Canary 91 ve 92 sürümlerinde mevcut olarak sunuluyor. 

 Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap