Google Chrome’da Bilinmeyen Sekmelere Parmak İzi Kilidi Geldi

Google Chrome, gerek bilgisayarlarda gerek akıllı telefonlarda herkesin sahip olduğu bir tarayıcı. Chrome, Android cihazlara ilk geldiğinde şu anki kadar fazla erişilebilirlik seçeneği yoktu. Yıllar geçtikçe Chrome, barındırdığı özelliklerle akıllı cihazlardaki en iyi tarayıcı haline geldi.

Bu özelliklere şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Artık Android cihazınızda Google Chrome’da açtığınız gizli sekmelere uygulamadan çıktıktan sonra yeniden ulaşmak için parmak izi doğrulaması isteyebileceksiniz. Böylelikle cihazınıza kayıtlı olan parmaklar haricindeki hiçbir parmak, o sekmelere ulaşamayacak…

Google Chrome gizli sekmelerinde parmak izi kilidi özelliği nasıl açılır?

  • Adım #1: Android cihazınızdan Google Chrome’a girin
  • Adım #2: Adres çubuğuna “chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android” yazın
  • Adım #3: Enable device reauthentication for incognito” seçeneğini ‘Enabled’ yapın (Sizde ‘Default’ olarak gözükecektir).
  • Adım #4: Chrome’u yeniden başlatın
  • Adım #5: Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik’e yeni “Chrome’dan ayrıldığınızda Gizli sekmeler kilitlensin.” seçeneğini aktifleştirin.

Bu adımları takip ettikten sonra artık Android cihazınızda Google Chrome’u açıp gizli sekmeye giriş yaptığınızda ve çıkmak istediğinizde gizli sekmeler ortadan kaybolmayacak, parmak izini okutup tekrar giriş yapabileceksiniz.

Google Chrome’un gizli sekme özelliğini sık kullananlar için mantıklı bir eklenti olmuş. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir