1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Hayalet Ekran Nedir? Arabalarda Hayalet Ekran Ne İşe Yarar, Nasıl Çalışır? – Teknoloji Haberleri

Hayalet Ekran Nedir? Arabalarda Hayalet Ekran Ne İşe Yarar, Nasıl Çalışır? – Teknoloji Haberleri

60adfa3186b2471e686b35b5.jpg

 Hayalet ekran, araçların kadranını anlık olarak camlara yansıtan sistemdir. Hayalet ekran sayesinde kişileri gözlerini yoldan ayırmadan, araç gösterge panelini cam üzerinden takip edebiliyor.

 Hayalet Ekran Nedir?

 Hayalet ekran, herkesin daha önce duymuş olduğu teknolojilerden biridir. Hayalet ekranlar araç sahiplerine oldukça fayda sağlayan sistemlerden biridir. Araç kullanan kişilerin gözlerini yoldan ayırmaması için oldukça faydalıdır. Kişiler araç kullanırken araç gösterge paneline bakabiliyor. Gözünü yoldan ayırması, kaza risklerini meydana getiriyor.

 Hayalet ekran, göster panelini direkt olarak camlara yansıtarak kişilerin gözlerini yoldan ayırmamasına yardımcı oluyor. Kaza risklerini ortadan kaldıran sistem, farklı şekillerde kullanılabiliyor. Araçlarda hayalet ekran özelliği bulunmuyorsa, telefonlara indirilebilecek bazı uygulamalar bulunuyor. Telefonlara yüklenecek olan uygulamalarla, araçlarda hayalet kullanımı yapılabiliyor.

 Arabalarda Hayalet Ekran Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

 Arabalarda bulunan özelliklerden biri de hayalet ekrandır. Hayalet ekran, sürücülerin daha güvenli olarak seyahat etmesine yardımcı oluyor. Sürüş konusunda yardım sağlayarak, kişiler yola daha çok dikkatini verebiliyor. Göster paneli her sürücünün sürüş halindeyken baktığı bir alandır. Gösterge paneline kısa süreliğine de bakılsa, kaza risklerini oluşturabiliyor.

 Hayalet ekran sayesinde kişiler gösterge paneline bakmak zorunda kalmıyor. Hayalet ekran anlık olarak gösterge panelini sürücülerin önündeki camlara yansıtıyor. Bireyler gözünü yoldan ayırmadan gösterge panelini de kolayca görebiliyor. Sürücüler gözlerini yoldan ayırmadan, hayalet ekran sayesinde gösterge panelini de görebiliyor.Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap