1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Hbbtv Nedir? Televizyonlarda Hbbtv Özelliği Ne İşe Yarar? – Teknoloji Haberleri

Hbbtv Nedir? Televizyonlarda Hbbtv Özelliği Ne İşe Yarar? – Teknoloji Haberleri

60af541786b2441f2c13f0d5.jpg

Televizyonlar her geçen zaman teknolojik açıdan daha fazla gelişmeye devam ediyor. Bu da daha kaliteli ekran üzerinden daha fazla kanal izleme şansı tanımaktadır. Son zamanlarda ise HbbTV ne olduğu ve ne gibi özellikleri bulunduğu internet üzerinden araştırılıyor.

Hbbtv Nedir?

HbbTV uzun adıyla, hibrit yayın geniş bant TV şeklinde ifade edilmektedir. Özellikle internete bağlı bir Smart tv üzerinden çevrimiçi destek sağlayan bir sistem olarak anlatmak mümkün. Böylece internet üzerinden birçok farklı olanak sağlanmaktadır. Özellikle kanallar açısından geçmişe dönük avantajlar ile birlikte pek çok programı seyretmek mümkün hale geliyor. Son zamanlarda televizyonlara entegre edilen ve kullanılan yapılar içersinde yer almaktadır.

Televizyonlarda Hbbtv Özelliği Ne İşe Yarar?

En çok merak edilen konular içersinde hibrit yayını genişbant TV programının ne işe yaramış olduğudur. Özellikle televizyonlarına entegre etmek isteyen pek çok kişi bu konuda bilgi almaya çalışıyor.

 – Televizyon kanalı tarafından iletilen teletext imkanı

 – Geçmiş yayınları izleme olanağı

 – Yayın programı görüntüleme hizmetleri

 – Çevrimiçi her türlü hizmetin entegre edilmesi

Bu gibi özellikleri ile birlikte genel olarak LCD ve ya LED ekran televizyonlar üzerinde bu sisteme entegre etmek mümkün. Böylece Smart tv üzerinden pek çok farklı kanalın avantajları değerlendirilebilir. Özellikle kayıt sistemi ile birlikte geçmişe yönelik yayınları seyretme olanağı elde edilebilmektedir. Geniş bant üzerinden iletilen çevrimiçi yayınlar, etkin şekilde entegre edilir ve televizyona bağlanır. Böylece çok daha geniş bir seçenek altında kanallar üzerinden avantajlarını kullanmak mümkün hale gelir.Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap