1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Hollow Knight: Silksong Hakkında Yeni Bilgiler Açıklandı

Hollow Knight: Silksong Hakkında Yeni Bilgiler Açıklandı

Silksong-subtitle.jpg

Cherry Ekibi, Hollow Knight: Silksong ve Hornet’in Pharloom’daki maceralarından ne bekleneceği hakkında birçok ipucu veriyor.

Bağımsız geliştirici Team Cherry’nin ikinci oyunu, oyuncular için tamamen yeni bir macera sunuyor gibi görünüyor. Oyunun, asıl oyun Hollow Knight ile bir bağlantısı olsa bile, Hollow Knight: Silksong ile keşfedilecek çok daha fazla farklı şeyler olacakGelecek oyunda oyuncular, Pharloom adında bir diyarı keşfederken Hornet’i takip edecekler.

Peki Silksong tam olarak nedir?

Hollow Knight: Silksong ile ilgili son bilginin yayınlanmasının üzerinden biraz zaman geçmiş olsa da, yeni oyunda Silk ve Song’un nasıl kullanılacağına dair bazı ipuçları olabilir. Özellikle, oyunun resmi fragmanı ve önceki oyundan gelen bilgilerle, Silk ve Song’un Pharloom dünyasında neden bu kadar önemli olduğuna dair ipucular var.

The Weavers

Unutulmaması gereken önemli bir şey de Hornet’in Soluk Kralın’ın kızı ve Hollow Knight’a yardım eden Hayalperestlerden biri olan Herrah olmasıdır. Diğer iki hayalperest’in aksine, Herrah daha büyük bir varlık değil, ama Deepnest’in kraliçesiydi. Hollow Knight: Silksong’daki Citadel’e ulaşmak için Hornet’e yardım etmek için geri dönen, Hallownest’in çok uzak bir diyarıdır.

Silk Nedir?

Hollow Knight, Ruh kullanımının yaygın olmadığını ve aslında Pale King’in isteklerine karşı enfeksiyonla savaşmak için kullanıldığını öne sürüyor. Ruhun böcekleri canlandıran madde olduğu keşfedildi, bu yüzden onlara bilinç kazandırabilir gibi görünüyor. Muhtemelen bu yüzden böceklerin zombi gibi davranmasına ve kendi iradesini kaybetmesine neden olan enfeksiyona karşı kullanılmıştır.

Hornet, Knight gibi büyü yapmak yerine, genel olarak Weavers tarafından kullanılan bir malzeme gibi görünen Silk’i kullanacak.  Ruh’a benzer şekilde Silk, Hornet sayesinde bir silah olarak kullanılabilir. Ek olarak, doğrudan ruh ile bağlantılı göründüğü için Silk, hikayede hayati bir rol oynuyor gibi görünüyor. Hornet’in macerasına azalan güçle nasıl başladığını düşünürsek, Silk onun gücünü geri kazanmasının anahtarı olabilir.

Ya Song?

Song, Hollow Knight’ta Ruhun yaptığı gibi bu kadar önemli bir rol oynamasa da, ilk oyunda birkaç kez ortaya çıktı. Song ile ilgili birkaç tılsım var: Grubsong ve Weaversong. Ancak ikisi çok farklı şekillerde çalışıyor. İlki, Şövalye’nin hasar aldığı her an biraz ruh kazanmasına yardımcı olurken, ikincisi, Parlayan tılsıma benzer şekilde Şövalyeye eşlik eden ve düşmanlara saldırmaya yardımcı olan The Weavers’i ortaya çıkarır.

Bu iki tılsımın Song ile ne ilgisi olduğu net olmayabilir, ancak  temel özelliklerini geliştirmeye yardımcı olma ihtimali vardır. Her durumda Song, Hollow Knight: Silksong’da çok daha fazla yer alacak. Belki de Song’un asıl rolü hala bir gizemdir, Cherry Takımı, Hollow Knight: Silksong’un gerçekleştiği yer olan Pharloom’un “Silk ve song tarafından perili” olduğunu ve her ikisinin de bunda ana güçler gibi göründüğünü açıkça ortaya koymuştur.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!

Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap