1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Huawei Mate 30 Pro E Telefon İncelemesi.
Trendlerdeki Yazı

Huawei Mate 30 Pro E Telefon İncelemesi.

LYE7H_1568967556_0929

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mikcdpdk/public_html/wp-content/themes/geoit/frameworks/review.php on line 65

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mikcdpdk/public_html/wp-content/themes/geoit/frameworks/review.php on line 75

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mikcdpdk/public_html/wp-content/themes/geoit/frameworks/review.php on line 135
0.0110
0.0

  Yeni çıkan telefon modellerinden bir de Huawei Mate 30 Pro E modelidir. Bu cihazda Android 10 işletim sistemi 6.57 inç OLED ekran bulunuyor. Makinede kirin-985 model işlemci 5G destekleyecek kaliteli bir işlemci olarak yer alıyor. Firma bu makinede 8 GB ve 12 GB RAM olarak iki farklı versiyon sunuyor. Yine Bu cihazda 4.000 mili amperlik bir batarya yer alıyor.

  Huawei Mate 30 Pro E Özellikleri

  8.40 milimetre kalınlığı olan bu makine, alüminyum çerçeve ile donatılmış son derece sağlam ve şık bir kasaya sahip olup, toplamda 186 gramlık ağırlıkla standartların üstünde hafifliğe sahiptir. Bu cihazın kasa renkleri siyah yeşil ve gümüş renk olarak seçilmiş. OLED dokunmatik ekranlı 6.57 inç boyuta sahip olan ekran 1080 x 2340 piksel ya da inç başına 392 piksel yoğunluğa sahip olarak geliyor. makinede kirin 985 model işlemci 7 nanometre mimariye inşa edilmiş 5G teknolojilerini destekleyen son derece hızlı bir işlemcidir. Bu işlemcinin 2 çekirdeği 2.66 GHz hıza çıkarken diğer 2 çekirdek 2.36 GHz hıza çıkabiliyor. Kalanlar da 1.9 GHz hıza çıkıyor ki, bu frekanslar oldukça yüksek frekanslardır.

  Yine firmanın seçmiş olduğu donanım bileşenlerinin en küçük versiyonu 8 GB RAM diğer versiyonu ise 12 GB geçici bellek olarak seçilmiş. Bu RAM hızı telefonda yapacağınız işlemlerde hız açısından size destek verecek.

  Arka tarafa 4 kamera birleştiren firma ana kamera olarak 40 mega piksellik bir kamera ile beraber 3 x gerçek Zoom yapabilen 8 mega piksellik teleskop telefoto kamera, 16 Mega piksellik Ultra geniş kamera son olarak da 2 mega piksellik derinlik kamerasını yan yana getirmiş. Bu telefonu kullandığımızda profesyonel video kamera ihtiyacınız yok demektir. Üretici firma bu kamera ile 4K çekim yapabilme olanağının olduğunu ifade ediyor. Ön tarafa 32 mega piksel kamera yerleştiren Huawei bu kamerayla da yine 4K kalitede video ve resim çekebileceğimizi söylüyor.

  Huawei Mate 30 Pro E telefon modelinde 4.000 mili amperlik li polimer türü ve 40 Watt şarj adaptörü ile desteklenen bir batarya var. Makinede 3.5 milimetre bağlantı noktası stereo hoparlörler yerini almış. Ekranın hemen altında parmak izi sensörü var; ayrıca Huawei Mate 30 Pro E telefonda jiroskop pusula hızlanma sensörleri gibi sensörler de bulunuyor.

  Huawei Mate 30 Pro E Telefon Fiyatı

  Huawei bu makine için 550 dolar gibi son derece gerçekçi ve müşteri lehine bir fiyat biçti. Telefon donanımına bakılırsa ve rakip firmaların amiral gemisi modelleri ile kıyas yapılırsa, son derece kaliteli olan bu cihazın Önümüzdeki 3 yıla kadar tüm ileri mobil teknolojileri barındırdığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla 550 dolar fiyat telefon için pahalı değil.

  Yorum Yap

  Yorum Yap


  Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/mikcdpdk/public_html/wp-content/themes/geoit/theme-options/helpers.php on line 1447