Hyper-casual Oyun Yayıncısı Agave Games İlk Yatırım Turunu Tamamladı!

[ad_1]

hyper-casual-oyun-yayincisi-agave-games-ilk-yatirim-turunu-tamamladi

Hyper-casual Oyun Yayıncısı Agave Games İlk Yatırım Turunu Tamamladı! Oğuzhan Merdivenli ve Alper Öner tarafından kurulan hyper-casual oyun yayıncısı Agave Games, ilk yatırım turunu başarı ile bitirdi. Geçmiş olduğumuz Temmuz ayı içersinde Alper Öner ve Oğuzhan Merdivenli tarafından kurulan ve kendisini hyper-casual oyun yayıncısı olarak nitelendiren Agave Games, ilk yatırım turunu başarı ile bitirdi.

Yatırım turu 500 Istanbul, Orkun Kılıç ve Akın Babayiğit’ in de katılımı ile tamamlandı. Agave Games, aldığı yatırımın beraberinde ilk etapta 5 stüdyoluk bir ağ kurmayı hedefliyor. Agave, kullanılan her kaynak için daha fazla kar elde etmeyi hedefleyen belli bir sayıda stüdyoyu özel olarak butik geliştirme ve pazarlanabilirlik koçluğu satmayı düşünüyor.

AgaveGames kurucularından olan Oğuzhan, Good Job Games (2 milyardan fazla indirmeye sahip lider hyper-casual yayıncılarından biri) bir büyüme ve ürün yöneticisi olarak geniş kapsamlı deneyimi ile, ürün yönetimi hyper-casual oyunların geliştirme ve yayıncılıkta oyun tasarımı uzmanlığını Agave Games’e getiriyor. Öncelerde, Run Race 3D (250M+ indirme) ve Paint Pop 3D (100M+ indirme) gibi hit olan hyper-casual oyunların geliştirilmesi için öncülük etti. Aynı zamanda da yayınladı. Alper, bir Veri ve Strateji Danışmanlığı Şirketi olan ABD’de Beghou Consulting’de geçirmiş olduğu süre içersinde büyük veri analitiği ve iş zekası analitiği üzerinden uzmanlık getiriyor.

500 Istanbul ortaklarından olan Enis Hulli şunları dile getirdi:

“Erken aşama yatırımlarda en önemli faktör takımdır. Oyun sektöründe bu daha da etkin bir rol oynuyor. Tecrübeleri ve kendilerini geliştirme potansiyellerine bakınca, Oğuzhan ve Alper’in bu alanda ülkemizin bir sonraki büyük başarı hikayesini yazacağına inanıyoruz. 500 İstanbul ortaklarından Rina’nın oyun deneyiminin yanında, sektörde hem yatırımcı hem de girişimci olarak tecrübesine güvendiğimiz Akın’ın da Agave’ye yatırımcı olarak katılması şirketin gücüne güç kattı.”  Agave Games ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.

 [ad_2]

Haber Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir