1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. İnsanların üzerine drone yağdı! Herkes çığlıklar içinde saklanmaya çalıştı – Teknoloji Haberleri

İnsanların üzerine drone yağdı! Herkes çığlıklar içinde saklanmaya çalıştı – Teknoloji Haberleri

615bfc4786b24425e493f0d2.jpg

[ad_1]

Gösteri drone’larının düştüğü sırada telefonlarına sarılan insanlar o anları da kayıt altına aldı. Sosyal medya hesaplarından paylaşılan videolarda insanların çığlık attığı duyuluyor ve yüzlerce kişinin drone yağmurundan saklanmak için koştuğu görülüyor.

Tuhaf görüntülere sahne olan gösteri drone’ları parlak mavi ışıklar saçarak geceyi aydınlatırken, havadan aşağıdaki sokaklara düştüğünü gösteriyor. Drone’lar birer birer gökten düşmeye başladığında çığlıklar ve bağırışlar duyulmaya başlıyor.

GÖSTERİYİ 5 BİNE YAKIN KİŞİ İZLİYORDU

O sırada gösteriyi 5 bine yakın kişinin izlediği tahmin ediliyor. Çin’deki yerel haber kaynakları olayda kimsenin yaralanmadığını ve bu drone yağmurunun operasyonel bir hatadan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyor.

İnsanların üzerine drone yağdı Herkes çığlıklar içinde saklanmaya çalıştı

Olaya tanıklık eden bir kişi, ‘’ Gösteri için her dakika daha fazla insansız hava aracı havalandı. Düştükleri sırada ise bazıları çok uzağa bazılarıysa ağaçlara çarptı. ‘’ dedi.

Yaşanan bu olay Çin’de ilk kez olmuyor. öyle ki geçen mayıs ayında yine gösteri yapıldığı sırada 17 drone düşmüştü. Bu eski olayda polis müdahale etmiş ‘drone’ların sinyalini bozucu’ kullanıldığı ortaya çıkmıştı. Ancak şu anki olayda öyle bir durum söz konusu değil.

[ad_2]

Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/mikcdpdk/public_html/wp-content/themes/geoit/theme-options/helpers.php on line 1447