1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram Hikayeler için gelecek çok faydalı özellik – Teknoloji Haberleri

Instagram Hikayeler için gelecek çok faydalı özellik – Teknoloji Haberleri

605c4a895542871e8c620821.jpg

Daha önce Instagram CEO’su Adam Mosseri yaptığı bir Twitter paylaşımı ile Instagaram’a yeni kaydetme özelliğinin geleceğini duyurmuştu. Bunun akabinde uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi kişisel hesabı üzerinden bu özelliğin şu anda bazı kişilerin kullanımına sunulduğunu aktardı.

INSTAGRAM HİKAYELER İÇİN BEKLENEN ÖZELLİK

Bu özellik temelde neye odaklanacak diye soracak olursanız; şu anda Instagram’daki kamera aracını kullanırsanız filtre veyahut herhangi bir düzenlemeyi ya paylaşmanız gerekiyor ve ya telefonunuza kaydetmeniz gerekiyor. Instagram Hikayeleri sonradan düzenlemeyi sağlamak için direkt uygulamanın içinde bir klasör olarak kaydetmeye olanak tanıyacak.

Instagram Hikayeler için gelecek çok faydalı özellik

Instagram’da yapılan düzenlemeleri galeriye kaydedemeyen kullanıcılar bu özellikle birlikte filtreli veyahut düzenlenmiş fotoğraflarını tekrar görüntüleyebilecek. Özeliğin arayüzünün kullanımının da oldukça basit olduğu belirtiliyor. Hikayeyi oluşturduktan sonra çıkış düğmesine bastıktan sonra uygulama size ‘ taslak olarak kaydedilsin mi’ diye soracak. Eğer kaydedilsin derseniz, ‘taslaklar’ bölümüne eklenecek. Tahmin edebileceğiniz gibi bu bölüm de yeni özellikle birlikte gelecek.

Özellik kullanıcıların karşısına çıktığında aşağıdaki gibi görünecek:

Instagram Hikayeler için gelecek çok faydalı özellikHaber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap