1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram için keşfedilen yeni özellikler – Teknoloji Haberleri

Instagram için keşfedilen yeni özellikler – Teknoloji Haberleri

60618cd95542810f20198942.jpg

Instagram daha yeni hikayeler özelliği için getireceği ‘taslaklar’ bölümü için düğmeye basmış ve kullanıcıları sevindirmişti. İçerik oluşturucuları ve işletmeler için de yepyeni özellikleri bünyesine ekleyen popüler platform, 5 Ağustus 2020 tarihinde 50 farklı ülkede aynı anda kullanıma sunulan Reels, özelliği kısa sürede popüler olmuştu. 

INSTAGRAM’IN REELS ODAKLI ÇALIŞMALARI

Matt Navarra tarafından keşfedilen yeni Instagram özelliği, TikTok’ta bulunan ‘Stitch’ özelliğine ek olarak Instagram’da ‘Remix’ adı altında sunulacak. Kullanıcılara ‘Remix This Reel’ adıyla görülecek özellik, adından da anlaşılacağı üzere remix üzerine odaklanıyor. 

Instagram için keşfedilen yeni özellikler

Reels için sunulacak bir başka özellik ise bu videolara daha fazla seçeneğin sunulacak olması. Alessandro Paluzzi tarafından da benzer Reels özellikleri ortaya çıkartıldı. Bir başka yenilik ise platform üzerinden yeni bir gönderi oluşturma akışının oluşturulmak istenmesi. Bu noktada ise temelde kullanıcıların gönderi paylaşırken oluşturduğu seçeneklere ek olarak alternatifler sunulacak örneğin, ‘post’ mu ‘reel’ mı paylaşmak istiyorsunuz gibi. 

Instagram Reels için yukarıda keşfedilen bazı özellikleri yakında kazacak. 



Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap