İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iPhone 13 ile ilgili ortaya çıkan çentik boyutu ve diğer detaylar – Teknoloji Haberleri

iPhone 13 ile ilgili ortaya çıkan çentik boyutu ve diğer detaylar – Teknoloji Haberleri

606ac96cadcdeb04287f5a91.jpg

Apple’ın bu yılın son aylarına doğru piyasaya sürmesi beklenen akıllı telefon serisi olan iPhone 13 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefon ailesi için en son iPhone 13 Pro’nun siyah mat renginin de olacağı bildirilmişti. Yeni seride bir süredir çentik boyutlarının küçüleceği gündemdeydi. 

Apple iPhone 13 için çentik boyutunu küçültüyor

Yeni ortaya çıkan bir prototipe göre iPhone 12’ye kıyasla daha küçük bir çentik ile geliyor. Plastik bir model olarak sızdırılan iPhone 13 Pro, 26.80mm seviyesinde bir çentikle bizleri karşılayacak. çünkü iPhone Pro modelinde 34.83mm boyutlarında bir çentik bulunuyor. 

iPhone 13 ile ilgili ortaya çıkan çentik boyutu ve diğer detaylar

Yeni detaylarda görüldüğü üzere Apple, iPhone modeli için ahizeyi yukarıya alacak ve bu sayede çentiği küçültebilecek. Elbette şu an için bir iddia olsa da küçülen çentik uzun bir süredir beklenen bir detay diyebiliriz. Telefon serisi hakkında diğer bildiklerimiz arasında hem Face ID hem de Touch ID özelliklerine sahip olması var. 

LiDAR tarayıcının yer alacağı telefon serisinin Pro ve Pro Max modellerinde 120Hz ekran yenileme hızına sahip OLED ekranlar bulunacak ve büyük ihtimalle iPhone 13 Pro’da 1 TB depolama alanı sunulacak. Tasarım tarafında ise telefonun daha az parmak izi göstereceği belirtiliyor. 

iPhone 13 ile ilgili ortaya çıkan çentik boyutu ve diğer detaylarHaber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap