1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iPhone şarj cihazı bu sefer yüzde yanık bırakacak şekilde hasar verdi! – Teknoloji Haberleri

iPhone şarj cihazı bu sefer yüzde yanık bırakacak şekilde hasar verdi! – Teknoloji Haberleri

605b3bcd5542801a186086fc.jpg

Telefonlar şarjda unutulduklarında ve ya sahte şarj kablolarıyla prize takıldıklarında sorunlar çıkartıyor. Xiaomi ve Samsung gibi markaların telefonlarında yaşanan batarya problemleri şimdi de iPhone‘lara taşınmış gibi duruyor. Daha önce de bir bilim insanının cebinde durup dururken yanıp tutuşan bir iPhone haberini sizlere aktarmıştık. Şimdi ise şarjda ve yatakta bırakılan bir iPhone alev aldı. 

 

PATLAYAN İPHONE YANIK İZLERİ BIRAKTI

18 Mart tarihinde İngiltere’de yaşanan olayda 17 yaşındaki Amie Hall, uyumadan önce şarj olması için iPhone’unu prize taktı. Uykuya dalmadan hemen önce, battaniyesinin üzerinde bir alevlenme gördüğünü aktaran Hall, alevleri kendi çabasıyla söndürüyor ancak yüzünde ve yatakta yanık izleri kalıyor.

Uzmanların da söylediği gibi korkunç olayı yaşayan Hall da başkalarını telefonlarını şarjda bırakmamalarının altını çiziyor. Olayın ciddiyetinin anlaşılması adına yanıkların fotoğraflarını Facebook hesabı üzerinden paylaştı.

iPhone şarj cihazı bu sefer yüzde yanık bırakacak şekilde hasar verdi

iPhone’un neden alev aldığı şu an için bilinmiyor ancak uzmanlar şarj cihazının orijinal olmadığı için volt uyuşmazlığından kaynaklandığını düşünüyor. Amie Hall cihazın orijinal olduğunu söylüyor ve mutlaka telefonunuzu şarjda bırakmayın diyor.

Yaşanan olaydan sonra Apple da olaya el attı ve alevlenmenin nedeni araştırmaya başladı. Şirket bütün iPhone modelleri için güvenli şarj standartlarının uygulanması gerektiğine vurgu yapıyor. Bunlar arasında cihazın şarjdayken aşırı ısınmasını engelleyecek şekilde bir zemine koymak gerektiği belirtiliyor.Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap