Jam City, Ludia’yı 165 Milyon Dolara Satın Aldı!

[ad_1]

jam-city-ludiayi-165-milyon-dolara-satin-aldi

Jam City, Ludia’yı 165 Milyon Dolara Satın Aldı! Popüler mobil oyun firmalarından olan Jam City, Kanadalı mobil geliştirici Ludia’yı 165 milyon dolara satın aldı. Jam City bu satın alımla ilgili duyuruyu daha öncelerde yapmıştı.

Aslında şirket, New York Stock Exchange’te halka açılmayı planlıyordu. Fakat bu planı ne yazık ki iptal oldu. İptal haberi ile birlikte, Jam City’nin aynı zamanda Kanadalı mobil oyun firması Ludia’yı 175 milyon dolar karşılığında satın almak istediği de ortaya çıkmıştı. Yapmış oldukları halka açılma planı iptal olmuş olsa da, şirket sonunda satın alma sürecini tamamladı.

jam-city-ludiayi-165-milyon-dolara-satin-aldi

JamCity satın alımı finanse edebilmek amacıyla bir finansman turunda 350 milyon dolarlık öz sermaye ve borç finansmanı sağladı. Finansman turu ise; Netmarble, Kabam ve Fortress Investment Group tarafından yönetilen onlardan oluştu. Aynı zamanda bu süreç, şirketin bugüne kadarki yapmış olduğu en büyük finansman turu oldu.

Jam City kurucu ortağı ve CEO’su Chris DeWolfe bu satın alım ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Ludia’nın hayal gücü ve yenilikçi oyun mekaniği ile Jam City’nin veri bilimi platformu arasındaki sinerji, iki şirketimiz arasında mükemmel bir ilişki yaratıyor. Derin, zengin eğlence deneyimlerine önemli değer katıyor. Son finansman turu, dünya çapında büyük şirketleri satın alma ve gişe rekorları kıran Hollywood hitlerine rakip olan kalıcı eğlence deneyimleri oluşturmak için mevcut stüdyolarımıza yoğun yatırım yapma stratejimizi sağlamlaştırıyor.” JamCity ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.[ad_2]

Haber Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir