League of Legends – MSI 2021 Grupları Duyuruldu!

[ad_1]

League of Legends - MSI 2021 Grupları Duyuruldu!
League of Legends – MSI 2021 Grupları Duyuruldu!

Riot Games tarafından düzenlenen iki büyük uluslararası turnuvadan biri olan Mid-Season Invitational’ın 2021 ayağı ile ilgili önemli değişiklikler açıklandı. Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz yıl koronavirüs nedeniyle MSI 2020 gerçekleştirilememiş ve WORLDS 2020’ye tüm ülkeler doğrudan katılım şansı elde etmişti. Bu yıl ise MSI 2021 gerçekleştirilecek ve ödül konusunda da önemli bir değişiklik söz konusu.

MSI 2021 Grupları Duyuruldu!

MSI 2021 Grupları

İlk olarak hızla yaklaşan MSI 2021 için grupların belli olduğunu duyuralım. Riot Games tarafından yapılan açıklamada MSI 2021’e her bir bölgenin en iyi takımın katılacağı belirtildi. Bu da ligimiz için Kış Mevsimi’ni kazanan takımın MSI 2021’e gideceği anlamına geliyor. On iki bölgenin gruplara ayrılmış hali ise son iki yılda gerçekleşen uluslararası turnuvalardaki performanslarına göre oluşturuldu. Küresel Operasyon Direktörü Tom Martell, takımları rekabetçi gruplara rastgele yerleştiren bir yazılım kullanarak kura çekimini gerçekleştirdi. Gruplar ise şu şekilde:

  • A Grubu Takımları: LPL (Çin), VCS (Vietnam), LCL (Bağımsız Devletler Topluluğu), LCO (Okyanusya)
  • B Grubu Takımları: LEC (Avrupa), PCS (Güneydoğu Asya), ŞL (Türkiye), CBLOL (Brezilya)
  • C Grubu Takımları: LCK (Kore), LCS (Kuzey Amerika), LLA (Latin Amerika), LJL (Japonya)

Her bir bölgeden turnuvaya katılmaya hak kazanan takımlar, söz konusu bölgelerin normal sezondaki playoff programlarına göre seçilecek. Son takımlar belirlendikten sonra, takımlar 6 Mayıs 2021’de maçların ilk günü için İzlanda’nın Reykjavik şehrinde bir araya gelecek.

MSI 2021, 6 Mayıs Perşembe günü başlıyor ve 23 Mayıs Pazar günü sona eriyor. Turnuvaya katılmaya hak kazanan takımlar ve yayın programı da dahil olmak üzere, daha fazla bilgi nisan ayının sonlarına doğru açıklanacak.

MSI Ödülü Güncellendi!

league-of-legends-msi-2021-gruplari-duyuruldu

MSI için oldukça önemli bir ödül güncellemesi yapıldı. Yapılan açıklamaya göre bu yıl MSI şampiyonu olan lig, WORLDS’e ilave bir takım gönderebilecek.

MSI tamamlandıktan sonra 2021’in nihai küresel güç sıralamaları hesaplanacak. En üst sırayı alan lig MSI’ı da kazanma başarısını göstermediyse bir takım daha çıkarabilecek. Aksi halde bu kontenjan güç sıralamalarında ikinci olan lige sunulacak.[ad_2]

Haber Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir