Merkezi Ankara olan Stüdyo Panteon, 2 Ayda 2 Hit Oyuna İmza Attı!

[ad_1]

merkezi-ankara-olan-studyo-panteon-2-ayda-2-hit-oyun-imza-atti

Merkezi Ankara olan Stüdyo Panteon, 2 Ayda 2 Hit Oyuna İmza Attı! Trading Master 3D sayesinde en çok indirilen listesine adını yazdıran Panteon, bu sefer 100 Mystery Buttons ile tahtını koruyor. Panteon, geliştirmiş olduğu Trading Master 3D’nin Amerika’da en çok indirilen mobil oyun olmasının ardından bir de 100 Mystery Buttons’u da listenin en başına yerleştirmişti!

Bu başarılarıyla da özellikle son dönemlerde hakkında çokça bahsettiren bir mobil oyun geliştirme stüdyosu olmayı başardı. Geçtiğimiz ay içinde, Trading Master 3D’nin piyasaya sürülmesinin sonrasında ilk 72 saatte 6 milyon indirmeye ulaşmıştı. Birinci ayının sonunda ise toplamda 30 milyon kullanıcıya sahip olmuştu. Trading Master 3D oyunu, Amerika’da en çok indirilen mobil oyun unvanını alarak, mobil oyun sektörü içinde Türk stüdyolarının oldukça önemli bir noktada olduğunu bir kere daha hatırlatmış oldu. Oyunun zirvedeki yerini yine Panteon’un geliştirmiş olduğu 100 Mystery Buttons’un yerleşmesi, iki ay üst üste kazanılan gurur verici başarılar oldu. Geçtiğimiz Nisan ayında da Home Restoration oyunu ile ilk 48 saat içinde 1 milyon, toplamda ise 50 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştığı duyurusunu yapmıştı.

merkezi-ankara-olan-studyo-panteon-2-ayda-2-hit-oyun-imza-atti-1

10 milyon dolarlık yatırım aldılar

Merkezi Ankara olan Stüdyo Panteon, 2 Ayda 2 Hit Oyuna İmza Attı! Panteon, geliştirecekleri 4X türündeki yeni mobil strateji oyunu için Teknasyon’un Kurucu ortaklarından 10 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurmuştu. Aldıkları bu büyük yatırım ile de kapsamlı bir 4X mobil strateji oyununu finanse etmek amacıyla, en zamanlı olarak hyper-casual oyunlar geliştirecek. Panteon ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.

 [ad_2]

Haber Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir