İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Microsoft’un “Oyuncular için Netflix’i” iPhone ve PC Kullanımına Sunuluyor

Microsoft’un “Oyuncular için Netflix’i” iPhone ve PC Kullanımına Sunuluyor

hubogi-microsoftun-oyuncular-icin-netflixi-iphone-ve-pc-kullanimina-sunuluyor.jpg
hubogi-microsoftun-oyuncular-icin-netflixi-iphone-ve-pc-kullanimina-sunuluyor

Microsoft uzun zamandır hepimizin yakından tanıdığı ve makul üyelik ücretleri ile yüz binlerce içeriği önümüze suna n Netflix’in oyuncular için tasarlanan bir versiyonu üzerinde çalışıyordu. Xbox Cloud Gaming veyahut xCloud adı ile bilinen servis sonunda iPhone, iPad ve PC oyuncuları için kullanıma açılıyor. Microsoft’un geçtiğimiz haftaki blog gönderisinde değindiği üzere xCloud’un beta sürümü şimdilik yalnızca davet aracılığı ile katılıma açık olacak.microsoftun-oyuncular-icin-netflixi-iphone-ve-pc-kullanimina-sunuluyor 2Geçtiğimiz Eylül ayında Apple’ın yaptığı App Store kural güncellemeleri sebebiyle Xbox Cloud Gaming’in piyasaya sürülme tarihi ertelenmek zorunda kalmıştı. Çünkü yeni App Store kuralları, Xbox Cloud Gaming ve Google Stadia gibi servisleri, servis dahilindeki her bir oyunu/içeriği Netflix’in kütüphane sisteminden farklı olarak, ayrı ayrı indirilebilir içerikler olarak sunmak durumunda bırakıyor.

microsoftun-oyuncular-icin-netflixi-iphone-ve-pc-kullanimina-sunuluyorAylık Abonelikle Yüzlerce Oyuna Erişim

Microsoft’un Xbox Cloud Gaming servisi aylık 14.99$’lık abonelik ücretine sahip. Xbox Game Pass Ultimate ile kullanıcılar 100’ün üzerinde içeriğe erişebiliyor. ilaveten servis kullanıcılara internet hızının yeterli olduğu durumlarda oyunları indirmek zorunda kalmadan da oyun oynama imkânı tanıyor. birçok oyunu oynayabilmek için oyuncuların Bluetooth veyahut USB oyun kumandasına sahip olmaları gerekse de dokunmatik ekran üzerinden oynamaya izin veren farklı oyunlar da bulunuyor.

Microsoft 22 ülkede kullanıcılara sunacağı bu sistemi zaman dahili kullanıcı sayısını da artırarak daha fazla ülkeye ulaştırmayı planlıyor.

Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap