1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. NASA’dan flaş açıklama: ‘Endişelenmemiz’ lazım! – Teknoloji Haberleri

NASA’dan flaş açıklama: ‘Endişelenmemiz’ lazım! – Teknoloji Haberleri

60ae04aa5542870c88e0a928.jpg

The Verge muhabiri Joey Roulette’nin yer verdiği açıklamalara göre NASA Başkanı Bill Nelson, çevrim içi düzenlenen bir etkinlikte Çinliler çok agresif davranmaya başladı diyor. Çin Hükümeti’nin özellikle uzay çalışmaları konusunda attıkları adımlarla dikkat çektiklerini söyleyen Nelson, ”Endişelenmemiz gerekiyor. Bu virüs bir laboratuvardan çıkmış olabilir” dedi. 

NASA BAŞKANINDAN İLGİNÇ AÇIKLAMA

Koronavirüs, Wuhan Viroloji Enstitüsü’ndeki bir laboratuvardan dünyaya yayıldığı iddiasıyla bir süredir zaten gündemimizdeki yerini koruyor. Nelson da bu konuyu yadsımamamız gerektiğini söylüyor. Hatta aksine bir süredir yapılan çalışmalar koronavirüsün gerçekten de bir laboratuvardan çıkmış olabileceğine vurgu yapıyor. 

NASAdan flaş açıklama: Endişelenmemiz lazım

Daha fazla bilim insanı, küresel çaplı salgının kökenleri hakkında tam ve bağımsız bir araştırma yapılması çağrısında bulunuyor. 

Virüsün bir laboratuvardan sızdığını veyahut sızmadığını kesin olarak gösteren kamuya açık hiçbir kanıt bulunamamış olsa da, Wuhan’daki bilim insanları virüsü yanlışlıkla sızdırmış olabilirler fikri hep bir şekilde gündemde kalmaya devam ediyor. Çin’in veyahut başka herhangi bir kişinin kötü niyetinden çok büyük bir olasılıkla bunun korkunç bir hata olduğu görülüyor. Yani komplo teorilerinin içinde yer alan ‘koronavirüs biyolojik bir silahtır’ iddiası oldukça düşük bir ihtimal.

Her şey bir yana NASA Başkanından neden böyle bir açıklama geldiği henüz bilinmiyor. Ulusal Bilim Akademileri etkinliğinde Ulusal Akademiler Uzay Çalışmaları Kurulu ve Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurulu’na hitap eden Nelson, NASA’nın karşılaştığı başlıca zorluklar hakkında da konuştu. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap