1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. NASA’dan Mars’taki yalnızlığın fotoğrafı geldi – Teknoloji Haberleri

NASA’dan Mars’taki yalnızlığın fotoğrafı geldi – Teknoloji Haberleri

60ab7ff15542842a7456c31a.jpg

NASA‘nın Mars görevi kapsamında 2012 yılında Kızıl Gezegen’e gönderilen Curiosity, halen Mars’ın yüzeyini keşfediyor. Bir süredir bu gezginden gelen fotoğrafları paylaşmayan NASA, yeni bir açıklama ile birlikte yeni fotoğrafı paylaştı. Yüzlerce kilometre öteden çekilen fotoğraf, Mars hakkında bize fikir verdiği gibi oldukça dramatik bir sonuca da işaret ediyor. 

NASA’NIN MARS GÖREVİ DEVAM EDİYORKEN YENİ FOTOĞRAF GELDİ

NASA’nın yaşı almış gezgini Sharp Dağı’nın yanında görünüyor ve bu devasa alanda oldukça küçük görünüyor. Bu küçücük duran araç yaklaşık 9 yıldır Mars’ta yaşamın izlerini sürüyor. Onlarca bilimsel buluşu keşfetmeyi sağlayan bu araç, Kızıl Gezegen’in yüzeyinden de fotoğraflar paylaşıyor. 

NASAdan Marstaki yalnızlığın fotoğrafı geldi

Bazılarının aklına yeni gönderilen Perseverance aracı ve Curiosity’nin birbiriyle çarpışma ve karşılaşma ihtimalleri takılabilir ancak şu anda böyle bir ihtimal imkansız denecek kadar düşük. Mars’ta yalnızca NASA’nın araçları bulunmuyor. Aynı zamanda Çin yakın zaman önce Mars’a başarılı bir görev ile Zhurong adında bir gezginini dahil etti. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap