İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Nintendo, PlayStation’ın EVO Satın Alımını Gerçekleştirdi

Nintendo, PlayStation’ın EVO Satın Alımını Gerçekleştirdi

nintendo-evo-acquisition-playstation-statement.jpg
nintendo-evo-acquisition-playstation

Nintendo, Sony ve RTS’nin efsanevi EVO şampiyonasını satın alması hakkında yorum yaptı. Smash Bros. Ultimate turnuvalarının geleceği hakkında merakla bekleyenler için  konuşuyor.

Sony bugün, daha çok EVO olarak bilinen Evolution Championship Series’i satın aldığını duyurdu. Satın alım, Endeavour’un yeni bir e-spor girişimi olan RTS ile ortaklaşa yapıldı. Nintendo ilaveten, EVO’nun satın alınmasını ele alan, ancak Smash Bros.’un gelecekteki EVO şampiyonalarının bir parçası olup olmayacağı konusunda çok fazla açıklama yapmayan bir bildiri yayınladı.

Bugün itibariyle Sony ve RTS, dünyanın en büyük espor yarışmasına sahipler. EVO’nun satın alındığını duyurmanın yanı sıra, etkinliğin geçen yılki aradan sonra bu yıl tekrar düzenleneceği doğrulandı. EVO’nun kurucu ortakları Tom ve Tony Cannon, danışman olarak Sony ve RTS ile birlikte çalışmaya devam edecek.

Evolution-Championship

IGN’ye göre Nintendo, Sony ve RTS’ye yeni girişimlerinde başarılar dileyen bir açıklama yaptı. Dahası, Nintendo hem çevrimiçi hem de çevrimdışı Super Smash Bros. Ultimate için kendi şampiyonluğunu planlıyor gibi görünüyor. Bu, Nintendo’nun en ikonik dövüş oyununun gelecekte kendi bağımsız Smash Bros. turnuvalarını alacağını gösteriyor.

Smash Bros. İçin Özel Bir Etkinlik Yolda Olabilir

Şimdiye kadar, EVO’nun Tekken 7, Street Fighter 5: Champion Edition, Mortal Kombat 11 Ultimate ve Guilty Gear Strive’a sahip olacağı doğrulandıEVO’nun iş geliştiricisi Mark Julio, etkinliğin diğer platformlar için açık olduğunu iddia etse de, Super Smash Bros. Ultimate’in yakında EVO turnuvalarına geri dönme ihtimali var. Bir sözcüye göre, Nintendo hala Smash Bros.’un efsanevi dövüş şampiyonasına katılmayı düşünüyor. Her iki durumda da, Smash Bros. EVO dışında turnuvalara devam edecek.

Smash Bros.’un büyük hayran kitlesi nedeniyle, Nintendo’nun ikonik dövüş oyununa adanmış EVO’ya benzer bir etkinlik düzenlemeye karar vermesi sürpriz olmaz.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!

Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap