1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. PUBG Mobile için yeni rapor yayımlandı – Teknoloji Haberleri

PUBG Mobile için yeni rapor yayımlandı – Teknoloji Haberleri

606071da554285047c0a4fd8.jpg

Uzun zamandır en popüler oyunlardan birisi olmayı başaran PUBG Mobile için hilecilerle mücadele sürüyor. Bu kapsamda oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden yeni rakamlar paylaşıldı. 

PUBG MOBILE ÜZERİNDEN YAKLAŞIK 2 MİLYON HESAP ASKIYA ALINDI

PUBG Mobile, ‘Anti-Cheating Report’ adı altında 19 Mart ve 25 Mart tarihleri arasında hile yapan 1 milyon 800 bin 787 hesabı kapattı. Bu hesaplardan yapılan hileleri de paylaşan PUBG Mobile, X-Ray Vision, yani kullanıcıların yerini kolaylıkla belirlebilen özelliğin hile olarak kullanıldığını belirtti. Buna ek olarak otomatik nişan alma, hız yavaşlatma, alan hasarının değiştirilmesi ve benzeri hilelerin yapıldığını paylaştı. 

Oyunda yapılan hileler sebebiyle pek çok kişi oyunu oynamaktan vazgeçmiş ve başka oyunlara geçiş yapmıştı. PUBG Mobile da eski büyümesini geri kazanmak adına hile yapan oyuncuların hesaplarını kalıcı olarak askıya alıyor. 

Hatırlatmak gerekirse oyun Hindistan gibi büyük pazarların bazılarında yasaklanmasına rağmen en çok indirilen üçüncü mobil oyun oldu. 1 milyar indirmeyi geçmeyi başaran oyunun Tencent tarafından, ilerleyen dönemde tekrar yükselişe geçmesi bekleniyor. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap