1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Rahatsız Etme Modu Nedir? İphone’larda Rahatsız Etme Modu Nasıl Kapatılır?

Rahatsız Etme Modu Nedir? İphone’larda Rahatsız Etme Modu Nasıl Kapatılır?

60c0ae5b86b2471d841b9e78.jpg

Ipad, Iphone ve Ipod Touch cihazlarında IOS 6 güncellemesinden sonra Rahatsız Etme özelliği kullanıcılara sunulmuştur. Bu özellik telefon kilitli olduğu zaman bildirim, uyarı ve aramaların sessize alınmasını sağlamaktadır. Bu özellik doğrudan aktif olabileceği gibi belli zaman aralıkları için de ayarlanabilmektedir.

Rahatsız Etme Modu Nedir?

Rahatsız Etme özelliği Apple cihazlarda 2012 yılından beri kullanılmaktadır. Bu özelliğin aktifleştirilmesi iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Ayarlar bölümünden Rahatsız Etme bölümüne gelerek özelliği aktifleştirmek mümkündür. Buradan Elle ve ya zamanlanmış bölümlerden sistem anlık ve ya zamanlı bir şekilde aktif hale getirilebilmektedir.

Diğer yöntem ise parmak kaydırma ile Denetim Merkezine gelerek buradan yarım ay simgesine dokunup Rahatsız etme özelliğinin aktif hale getirilmesi şeklinde olmaktadır. Rahatsız etme modunun aktifleştirilmesi ile sağ üst bölgede ay simgesi görünecektir. 

Rahatsız etme özelliğini aktifleştirirken aramalarını sessize almak istemediğiniz kişileri de belirleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için favoriler, herkes ve ya belirli gruplar içinden seçim yapılabilmektedir. Sessiz mod İphone sadece kilitli olduğu zaman ve ya her zaman için ayarlanabilmektedir.

iPhone’larda Rahatsız Etme Modu Nasıl Kapatılır?

Rahatsız Etme özelliği açık olduğu zaman durum çubuğunda hilal simgesi görürsünüz. Rahatsız etme özelliğinin açılıp kapanabilmesi için iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlarından biri ayarlar bölümünden rahatsız etme özelliğine basılarak yapılmaktadır. Denetim Merkezini açarak hilal şekline dokunup Rahatsız Etme özelliğini açma ve ya kapama işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Rahatsız Etme özelliği belli bir zaman aralığı için de ayarlanabilmektedir. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap