1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. SON DAKİKA: LG o birimini tamamen kapatıyor! – Teknoloji Haberleri

SON DAKİKA: LG o birimini tamamen kapatıyor! – Teknoloji Haberleri

606ab4bdadcdeb04287f5a1b.jpg

LG 5 Nisan 2021 tarihinde yaptığı yeni bir açıklama ile zarar eden mobil bölümünü tamamen kapatacağını belirtti. Bir süredir farklı senaryolar ile gündeme gelen LG, akıllı telefon pazarından tamamen çekilmeyeceği söz konusu birimi başka bir şirkete aktaracağı söylenmişti.

LG uzun zamandır zarar ediyor

Bu iddiaların ardından resmi açıklamayı yapan ve konu hakkındaki bulutların dağılmasını sağlayan Güney Kore merkezli şirket, akıllı telefon birimini tamamen kapatıyor ve pazardan çekiliyor. 

Çekilme kararını duyuran marka, Kuzey Amerika’da bulunan yüzde 10’luk hissesini akıllı telefon devleri Apple ve Samsung tarafına bırakacak gibi duruyor. 

LG’nin akıllı telefon birimi yaklaşık 6 yıl içinde 4 buçuk milyar dolarlık büyük bir kayıp yaşadı. Büyük bir rekabetin yaşandığı akıllı telefon pazarında bu çekilme infial etkisi yarattı fakat LG yakın zaman önce pek çok dikkat çeken telefon piyasaya sürdü ve öncesinde zaten akıllı telefonlarıyla sevilen bir markaydı.

Şu anda farklı birimlerine yönelmesi beklenen şirketin, mobil taraftaki küresel payı yüzde 2 olduğu için çekilmesi şaşırtmasa da yine de böyle eski bir akıllı telefon üreticisinin pazardan çekilmesi üzücü olarak lanse ediliyor. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap