1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Starlink uyduları Avrupa’ya geliyor! Bir ilk olacak – Teknoloji Haberleri

Starlink uyduları Avrupa’ya geliyor! Bir ilk olacak – Teknoloji Haberleri

60b5f90f5542822a4871ef57.jpg

Almanya Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile duyurulan yeni hizmet, internet uydularının başta kırsal bölgede yaşayanlar için internet erişiminin iyileştirmesinin hedeflendiği aktarıldı.

ELON MUSK’IN STARLINK İNTERNET UYDULARINA BENZER OLACAK

Bakanlık, planlanan internet projesinin kırsal alanlarda örneğin uydular veyahut yönlendirmeli radyo bağlantıları yoluyla kablosuz internet bağlantısı sunan tüm sağlayıcılara açık olacağının altını çizdi.

Görüşmelerin halen devam ettiğini belirten yetkiler, eğer anlaşma sağlanırsa Starlink uydu kitlerinin ve benzeri kablosuz internet bağlantılarının satın alınması içir vatandaşlarına 500 euro (611 dolar) değerinde hibe sunacak.

Handelsblatt gazetesinde yer alan habere göre Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer’in SpaceX’in kurucusu Musk ile Tesla’nın Berlin yakınlarındaki ilk Avrupa fabrikasının buluşmasında görüştü ve karar bunun ardından geldi. Hatırlatmak gerekirse Starlink, aylık 99 euro karşılığında uydu internet hizmeti sunuyor.

Musk, bu ayın başlarında SpaceX’in Starlink uydu internet hizmeti için 500 binden  fazla ön sipariş aldığını bildirdi. Şirket sonunda toplamda 12 bin uydu yerleştirmeyi planlıyor ve Starlink takımyıldızının kabaca 10 milyar dolara mal olacağını söylüyor.Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap