Stillfront, Ürdünlü Bir Oyun Stüdyosu Olan Jawaker’ı Satın Aldı!

[ad_1]

stillfront-urdunlu-bir-oyun-studyosu-olan-jawakeri-satin-aldi-stillfront-group-merkezi-urdun-olan-jawakeri-satin-alarak-mena-bolgesindeki-faaliyetlerini-guclendirmeyi-dusunuyor

Ürdünlü Bir Oyun Stüdyosu Olan Jawaker’ı Satın Aldı! Stillfront Group, merkezi Ürdün olan Jawaker’ı satın alarak MENA bölgesindeki faaliyetlerini güçlendirmeyi düşünüyor. Ürdün merkezli, çevrimiçi kart oyunları geliştiren stüdyo Jawaker, küresel oyun şirketi olan Stillfront Group tarafından 205 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın alındı. Bu satın alım, İsveçli firmanın son iki ay içindeki üçüncü kez Asya merkezli bir firmayı satın aldığını gösteriyor.

Ürdün’lü oyun şirketi satın alındı

Stillfront Group, satın alma fiyatının %74’ünü nakit olarak geri kalanını ise stokta ödeyeceğini belirtti. anlaşmayı finanse etmek amacıyla da 116 milyon dolarlık ek öz sermaye artıracağını söyledi. Bu anlaşma ile birlikte İsveçli firma, MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde faaliyetleri güçlendirmek ve oynaması ücretsiz oyunlar kategorisinde kendini geliştirmeyi planlıyor. Anlaşmanın Ekim ayına kadar tamamlanacağı düşünülüyor.

Jawaker, 2009 yılı doğrultusunda Ürdün’de Mohammad Hasan ve Yousef Shamoun tarafından kuruldu ve şu anda da Abu Dabi’de bulunuyor. Bunun yanı sıra, dünyanın en büyük klasik PvP (Oyuncuya karşı oyuncu) oyunlarından birine sahip olan, masa ve kart oyunlarına ve bu bölgedeki diğer popüler oyunlara odaklanan bir mobil oyun stüdyosudur.

stillfront-urdunlu-bir-oyun-studyosu-olan-jawakeri-satin-aldi-1

Stillfront’un ikinci MENA satın alımı

Stillfront, Ürdünlü Bir Oyun Stüdyosu Olan Jawaker’ı Satın Aldı! Jawaker’ın bu satın alımı Stillfront’un 2016 yılı doğrultusunda Ürdün tarafından kurulmuş olan Babil Games’i 17 milyon dolara satın alımının ardından ikinci MENA satın alımıdır. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su olan Mohammed Hasan, bu satın alım üzerine şu yorumları yaptı:

“12 yıl önceki mütevazi başlangıcından beri Jawaker, istikrarlı ve karlı büyümenin uzun vadede anlamlı sonuçlar elde edebileceğine olan inancını her zaman korumuştur. Yıllar içinde yaptığımız en iyi yatırım kültürümüze oldu. Bu, Jawaker’ı bugünkü haline getiren gerçekten ilham verici ekibimizin potansiyelini ortaya çıkaran ortamı yarattı.”

 [ad_2]

Haber Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir