1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Akıllı cep telefonlarının güvenliği ve bazı yazılımların baş belası olması.

Akıllı cep telefonlarının güvenliği ve bazı yazılımların baş belası olması.

samsung-knox

Bir çok kullanıcı android işletim sisteminin kullanılabilirliğini sorguladığını görüyoruz. Bir çoğu iOS kullanırken bir den işletim sistemi değiştirip kendini farklı bir dünyada kayıp olmuş hissedebiliyor. Aslına bakar isek bu aslında kişinin o işletim sistemine alışmış olması. Güvenlik açısından olaya bakacak olur isek iOS işletim sistemi, Android işletim sistemine oranla daha güvenli ve stabil olarak kullanıclara sunulduğunu düşünebiliriz.


Amiral gemilerine yüklenen son sürüm Android 10 sürümünde ise iş bu sefer sağlama alınmış durumda. Yeni gelen güncelleme ile KNOX daha dominant bir şekilde bizi karşılamakta. Android 4.3 de hayatımıza Galaxy S3 gibi bir cihazla giriş yapmış olsa da ilk günlerde kendinden bu kadar bahsedilmemekteydi.


Fakat sürüm değiştikçe Samsung KNOX’u değiştirdi. Güvenli data saklama olayını çok sert bir şekilde savunmaya başladı. Öyle ki bir çok kullanıcı bu KNOX’dan nasıl kurtulabilirim çabası içine girdi.


Günümüzde Antivrüs olarak güvenebileceğimiz bir kaç yazılımdan birisi olan KasperSky popüler uygulamalar arasında. KNOX kadar kullanıcıya hükmetmiyor fakat sessiz bir şekilde sizi sıkmadan, kısıtlamadan görevini başarı ile yerine getirmekte.

Knox nasıl kadırılır.
· Knox uygulamasını açıp “Ayarlar” seçimini yap.
· “Knox Ayarlar”a dokun.
· “Knox’u Kaldır”ı seç.

Çoğu zaman yukarıdaki şeçenek işe yarasada bazı işletim sistemlerinde sürümüne göre bu uygulama sisteme gömülü gelir ve kaldırmanız mümkün olmayacaktır. Biraz uzmanlık gerektirmiş olsa da RootExplorer veya Root gibi uygulamalar vasıtası ile cihazınızda yetki sahini olursanız bu uygulamadan tamamen kurtulmanız mümkün olacaktır.
Özgürlüğün bir bedeli olduğunu unumamanız dileğimle 🙂

Yorum Yap

Yorum Yap


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/mikcdpdk/public_html/wp-content/themes/geoit/theme-options/helpers.php on line 1447