1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. TikTok Avustralya’da yüzlerce video kaldırdığını duyurdu – Teknoloji Haberleri

TikTok Avustralya’da yüzlerce video kaldırdığını duyurdu – Teknoloji Haberleri

60aa44415542840ee4144632.jpg

Koronavirüs döneminde pek çok platform ‘yanıltıcı bilgi veren’ içerikleri kaldırıyor. Bu noktada TikTok da yanlış bilgilendirme yapan videoların platformdan kaldırılması için kolları sıvadı.

Hatırlatmak gerekirse şubat ayında Facebook başta olmak üzere Twitter, Google, Microsoft, Redbubble, Apple ve TikTok gibi şirketler çevrim içi olarak yayılan yanlış bilgilerin karşısında yer alarak bir karara imza attı. Bu protokole göre çevrim içi olarak özellikle yayılan yanlış bilgilerin bulunduğu içerikler söz konusu platformlardan kaldırılacak. 

TikTok Avustralyada yüzlerce video kaldırdığını duyurdu

Konuya dair ilk rapor yayımlandı. TikTok ise raporunda söz konusu politikasını ihlal ettiği gerekçesiyle ekim 2020 ile mart 2021 arasında Covid-19 veyahut koronavirüse yer veren 651 videoyu kaldırdığını açıkladı. Yanlış tıbbi bilgi yaydığı için 222 video kaldırıldı. 

TWITTER DA YAKLAŞIK 1 MİLYON HESABI ASKIYA ALDI

 

Twitter geçen yılın temmuz ve aralık ayları arasında, 1 milyon hesabın askıya alındığını duyurdu. Küresel olarak 3,5 milyon hesabın kuralları ihlal ettiği belirtildi ve bu hesaplar hakkında da inceleme başlatıldı. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap