1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Timi Studios 10 Milyar Dolardan Fazla Kazandı!

Timi Studios 10 Milyar Dolardan Fazla Kazandı!

tencent-in-timi-studyosu-2020-geliri-ile-dikkat-cekiyor.jpg
timi-studios-10-milyar-dolardan-fazla-kazandi

Timi Studios 2020 yılında 10 milyar dolardan fazla kazandı! Call of Duty Mobile, Arena of Valor, Honor of King oyunlarına sahip olan Tencent gündemde! 2020 yılında Tencent’e ait Timi Studios’un 2020 yılında 10 milyon dolardan fazla kazandığı iddia ediliyor.

timi-studios-10-milyar-dolardan-fazla-kazandi-2

Dünyanın Dev Oyun Geliştiricisi

Reuters’a yakın kaynak bilgilerine göre, Timi Studios dünyanın en büyük oyun geliştiricisi ünvanının sahibi olarak karşımıza çıkıyor.. nedeni ise bir yılda 10 milyon dolar kazanca sahip olması. Diğer yandan, Timi’nin Tencent’ teki varlığı onun değerine değer katmakta. Tencent birkaç hafta önce 2020 yılında toplamda 74 milyar dolar gelir elde ettiğini belirtmişti. Kaynaklara bakarsak elde edilen bilgiler doğrultusunda bu gelirin %40’ını Timi Studios oluşturuyor.

Geçtiğimiz aylarda yapılan işe alım ilanında bir Timi mühendisi, şirketin AAA düzeyinde bir oyun yapmayı planladığını söylemişti. Ready Player One filmindeki topluluğa benzeyecek olan oyun alanında Japonya, Kore, Avrupa ve ABD’ye kafa tutacak. Bu oyun Timi için yeni bir gelir kaynağı olacak.

PUBG Mobile pastadan ne kadar pay alıyor?

Sevilen oyun PUBG Mobile’in Timi’nin genel gelirindeki payının ne kadar olduğu sorusunu gündeme getiriyor. Açıklamalara göre PUBG Mobile geliştiricileri Lightspeed ve Quantum stüdyolarının gelirleri toplamın %29’unu oluşturuyordu. Bu sayılara bakacak olursak Tencent’ in en çok kazandıran oyunu hala PUBG Mobile. Mart ayında yayınlanan raporda oyunun toplamda 5 milyar dolar gelire imza attı.

timi-studios-10-milyar-dolardan-fazla-kazandi-3

Dünya devinin yıllık gelirinin %26’ sı Timi ve PUBG Mobile dışındaki diğer geliştiricilerden geliyor. Diğer yandan gelirin %3’ü de Moonlight Blade Mobile ve Aurora Studios Group tarafından.

Timi Studios 10 Milyar Dolardan Fazla Kazandı! 2008’de başlayan Timi Studios o zamanlar Jade Studio olarak bilinmekte. Başlarda Microsoft Windows özelinde oyunlar yapan firma; 2013’te Android ve iOS dünyasına adım attı. Adını altın harflerle yazdıran Timi Honor of Kings, Arena of Valor, CoD Mobile gibi sevilen oyunlara sahip.

Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap