Türk Oyun Şirketi Hungri Games Büyük Yatırım Aldı!

[ad_1]

turk-oyun-sirketi-hungri-games-buyuk-yatirim-aldi

Türk Oyun Şirketi Hungri Games Büyük Yatırım Aldı! Yerli oyun stüdyosu olan Hungri Games, merkezi İngiltere olan şirketten 1,1 milyon dolar yatırım aldı. Hungri Games İngiltere’ye ofis açıyor.

Türk oyun stüdyoları yurt dışından çeşitli yatırımlar alarak küresel ölçekte gelişmeye devam ediyor. Merkezi İstanbul olan yerli oyun stüdyosu Hungri Games, Triple Dragon’dan yatırım aldığını açıkladı. Yatırım ve finans şirketi olan Triple Dragon’un merkezi İngiltere ve sağladığı yatırım da 10 milyon dolar değerleme üzerinden 1,1 milyon dolar oldu. Stüdyo bugüne kadar God of Gods: Age of Mythology ve Legend of Khans adlı iki oyunu yayınladı. Önümüzdeki aylarda ise Affairs adlı bir oyun daha geliyor. Sonraki dönemde ise CLASH OF GALLIPOLLI oyunseverlerin beğenisinde.

turk-oyun-sirketi-hungri-games-buyuk-yatirim-aldi-2

Hungri Games İngiltere’de Stüdyo Açıyor

Hungri Games ne yazık ki bugüne kadar az sayıda oyun yayınladı ve geniş kitlelere ulaşamadı. Fakat potansiyel yapımcının potansiyeli şimdiden pozitif dönüşler almış gibi görünüyor. ’dan almış olduğu yatırımı daha geniş kitlelere ulaşması planlanda. Ve İngiltere’de yeni stüdyo açacak. ilaveten haberlere göre de ekibin 25 kişiye genişletilmesi planlanıyor.

Hungri Games’in kurucu ortağı Kağan Berk Koçak almış oldukları yatırıma ilişkin yaptığı açıklamada; Kurulduğumuz günden beri hedefimiz küresel çapta alanında tanınan ve saygı duyulan bir mobil oyun şirketi olmaktı. ilaveten yenilikçi ve yetenekli ekibimizle bu yolda ilerliyoruz. Bu başarımız çok sayıda yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Ve biz de şu an için global hedeflerimize uygun gördüğümüz Triple Dragon ile ilk yatırım sürecimizi tamamladık. Yeni hedefler için çalışmaya devam ediyoruz.” Cümlelerini sarfetti. ilaveten HungriGames ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.[ad_2]

Haber Kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir