TürkNet İnternet Fiyatlarına Yüzde 21’lik Artırım Geliyor

Bir süredir içinde bulunduğumuz ekonomik durumlar sebebiyle neredeyse her şeye zam gelmiş durumda. Tabii bu zamlar hepimizi etkilediği gibi her sektörden pek çok firmayı da etkilemeye devam ediyor.

Zamların etkilediği şirketlerden biri de TurkNet oldu ve bugün itibarıyla şirket tarafından yapılan açıklamayla yerleşik operatör ücretlerine zam geldiği duyuruldu. Maalesef ki geçtiğimiz ay zam yapmayı planlamayı planlamadıklarını açıklayan şirket, port ücretlerine gelen zamlar sonrası faturalara yansıyacak yeni zam planlarını duyurdu. Peki yeni ücretler nasıl olacak ve bu ücretlendirme değişikliğinden kimler etkilenecek? Gelin birlikte bakalım.

Yüzde 21’lik zam uygulanacak

Gelen yeni bilgilere göre, TurkNet’in 139,90 TL’lik internet ücreti 169,90 TL’ye çıkartıldı. İnternet ücretlerine gelen yeni zamla ilgili olarak TurkNet yetkililerinden gelen açıklamada geçtiğimiz aylarda uygulanan yüzde 67 oranındaki port ücreti zammının tüm operatörleri büyük ölçüde etkilediği belirtildi.

Yaklaşık yüzde 21 oranındaki zamdan TurkNet altyapısını kullanmayan kullanıcıların etkileneceği bildirildi. TurkNet GigaFiber altyapısı kullanan kullanıcılar için ise bu durum geçerli değil. TurkNet, ayrıca ilerleyen zamanlarda GigaFiber altyapısını daha fazla kullanıcıya ulaştırmak ve bu yıl sonuna kadar GigaFiber’i 1 milyon haneye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Türkiye’yi Görünce “Biz Başka Dünya’da mıyız?” Diyeceğiniz Dünyanın En Hızlı İnternetine Sahip Ülkeleri Açıklandı

Bununla birlikte TurkNet, ekonomik koşullar nedeniyle uygulanan bu fiyat artışından kullanıcıların minimum düzeyde etkilenmesi için mevcut kullanıcıların 139,90 TL’lik aylık tutarı 10 aylık peşin veya 3 taksitle ödemelerine imkan tanıyacaklarını duyurdu. Yeni fiyatlardan etkilenmek istemeyen kullanıcılar, bu şekilde bir ödeme planıyla sabit fiyat üzerinden internet kullanımına devam edebilecek. Kullanıcılar, yine istedikleri zaman paketlerini iptal edip, kullanmadıkları ay için ücret iadesi talebinde bulunabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir