İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WhatsApp, Instagram ve Facebook’un neden çöktüğü belli oldu – Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Instagram ve Facebook’un neden çöktüğü belli oldu – Teknoloji Haberleri

615c078086b24425e493f123.jpg

[ad_1]

Facebook’a bağlı popüler servislerde yaşanan erişim sorunu pek çok kişinin canını sıkmıştı. Hatta kesnitinin yaşandığı sırada bazı basın organlarından ‘kullanıcı bilgileri sızdırıldı’ haberleri teknoloji ve dünya gündemini etkilemişti.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan bir açıklamada bütün kullanıcılardan özür diledi. WhatsApp ve Instagram gibi platformların da resmi sosyal medya hesaplarından süreçle ilgili paylaşımlar yapıldı.

SİSTEMSEL BİR problem

Çalışanların kesinti sırasında kartlarıyla ofislere giriş yapamadığının da ortaya çıkmasıyla süreç iyice sarpa sarmıştı. Ancak 6 saatin sonunda BGP güncellemesinde bir problem çıkmış ve Facebook’un diğer ağlara bağlanmasını sağlayan DNS yönlendirme bilgileri silinmiş. Bu sebeple popüler ağlar çökmüş. BGP Border Gateway Protocol adı verilen ve Sınır Geçit Protokolü olarak adlandırılan gelişmiş bir yönlendirme protokolü olarak biliniyor.

[ad_2]

Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/mikcdpdk/public_html/wp-content/themes/geoit/theme-options/helpers.php on line 1447